Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje programování v týmu?

Ahoj,

mohl by se, prosím, někdo podělit o informace, jakým způsobem probíhá programování v týmu?

Já jsem zatím takový mírně pokročilý, dělám si jen tak pro radost na localhostu vše, co je potřeba, bez gitu a tak nějak si neumím představit mnohonásobně větší projekt, na kterým dělá více lidí.

Mám nějakou představu, že jsou dílčí úkoly a každý si v scrumu nebo kanbanu vybere něco a dělá na tom. Zřejmě to určitě bude v Gitu.

Blíží se to slutečnosti? Jak ale třeba probíhá to, že na jednom úkolu dělá více lidí.

Je to přibližně stejný styl pracovat na PHP jako třeba v Javě nebo C#/.NET?

Díky.

Zkušený programátor nejede (až na výjimky - viz Wikan) systémem pokus-omyl, ale:
1. provede detailní analýzu problému (pokud už to před ním - ve větším týmu - neudělal nějaký analytik) a navrhne (si) řešení
2. nalezené řešení si algoritmizuje a programuje už podle navrženého algoritmu
Právě u analýzy a algoritmizace se tříbí programátorské "zrno od plev"...

A to rozdělení může třeba fungovat tak, že jedni programátoři dělají komunikační modul(y), další zase programují vnitřní jádro a jiní grafické rozhraní s uživatelem. Samozřejmě musí mít předem definováno rozhraní mezi moduly, co, kde ajak si budou předávat, atd. atd.

Vývojový diagram už je v podstatě výsledek algoritmizace jednoho konkrétního problému.
Detailní analýzou myslím to, co tomu předchází - kde a jak program poběží (jedna aplikace či server-klient), jestli a jak bude potřebovat a využívat databázi, kde bude uložena konfigurace a co bude pevné či uživatelsky nastavitelné, kdo a jak bude program využívat, jak bude vypadat GUI (pokud ho bude program používat), atd. atd.
Samozřejmě se tu bavíme o složitém systému, ne a aplikacích typu kalkulačka.