Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznuti PC pri bootu

Dobry den,

na nove slozeny PC jsem nainstaloval Windows 10 Home, vse v poradku, nainstaloval ovladace a spustil Stress testy. Vse dopadlo tak jak ma.
Zkusil jsem na ROG desce Asus Strix B450 F-Gaming spustit program pro automaticke pretaktovani CPU, mam AMD 1600X. Program sam uznal, ze 15% je stabilni. Vse opet funguje spravne, testy taktez. Po jednom restartu PC se zasekl Windows pri bootovani a uz odseknout nejde. Zkusil jsem i reset biosu, nepomohl, reinstal biosu, nepomohl, z bootu jsem odpojil veskere disky a dal jen boot z Flashku s Windows, opet se pri bootovani zasekne.
Uz me nic jineho nenapada co to muze zpusobovat.
Mate nejake napady?
Dekuji

Zkusil jsem ho jednou a pres proste klasicky boot windows se nedostanu

• A jak se do neho dostavas ? Jestli mas desku ASUS, tak muzes zkusit pridrzet u startu PC klavesu [F11] pro Boot_Menu..
# Jestli se nezobrazi, tak vypni v BIOSe funkci FastBoot.

PS: K tem [RAM], nastav je na 2666Mhz a zkus to znovu. PC se muze po nastaveni az 3x restartovat :!: tak na to nesahej. (jde jen o POST kontrolu/'on self-test', kde BIOS overuje fukcnost nastavené hodnoty a zpak, az projde postem → interface_BIOS → boot etc.)
# Nech je osazeny v DualChanel A2+B2. (K tomu A1+A2 neni primo vylozene spatne, ale jen v profilu SingleChanel = polovicni sirkou pasma tzv 'Bandwidth')

Takze jsem vymenil uplne vsechno krom zakladni desky a CPU, delalo to porad.
Jediny co me jeste napadlo, preflashovat BIOS na uplne prvni release. Porad zasek, dal jsme verzi 0602 a system se nainstaloval. Bohuzel sem tam se to freezne pri bootu, trvanlivost je vsak podstatne vyssi. V SW a nastavenim BIOSu to urcite nebude.

EDIT:
v nicem jinem nez desce nebo CPU to byt nemuze. S OK GK a OK PSU jsem se dostal do Windows, vse slapalo dobre. Tak jsem vratil zpet PSU s GK a zasek. Tak dobre, vymena PSU s OK GK, zasek. Vymena opet i s GK a PSU na OK a opet zasek, i kdyz predtim to slapalo v pohode. Absolutne nechapu. Nikdy jsem to nezazil, uz jedine oboji poslat na reklamaci.

EDIT2:
kdyz ponecham starsi overenou GK MSI 950 s PSU Corsair CX430, tak to bezi v pohode, ale po cca 10 minutach se proste system kousne.

tak to bezi v pohode, ale po cca 10 minutach se proste system kousne

To moc v pohodě podle mě není. Neohnul jsi při instalaci některé piny?
Pokud je to v záruce, tak to reklamuj.

V pohode to urcite neni, jinak bych to tu dlouze neresil. Piny snad ani ohnout na AMD nejdou, CPU jsem pred montazi kontroloval a byl OK. Klidne to jeste zdemontuju, ale vim uz ted urcite, ze kdyby tomu tak bylo, tak by ze zacatku blbnul stejne jako tedka. Je divne, ze v BIOSu se to nesekne ani jednou, kdyby tam existoval nejaky trik na plne zatizeni CPU a GPU a seklo se to, tak je vyhrano.
V zaruce to samozrejme je, cerstve koupeny.

Přesně jak píše forestek. Zkus se s nima domluvit. Určitě by bylo lepší to poslat jako celek.
Před pár měsíci jsem řešil podobný problém, kdy nešel nainstalovat systém, memtest byl v pořádku. Už jsem nevěděl kudy kam.

Potom mně tady někdo poradil zakázat jádra v BIOSU.
Nechal jsem aktivní dvě a pořád byl problém, potom jen jedno a naráz to šlo bez problémů. Bylo to poprvé, co jsem viděl vadný procesor, když nepočítám ohnuté PINY.
Po popisu problému reklamaci okamžitě uznali.

Přesně. Za pokus nic nedáš, ale věděl bys, že je vada v procesoru. Otázkou je, zda by nezůstalo aktivní zrovna to vadné jádro, někdo na to má štěstí.
Máš to ale v záruce, tak se domluv se servisem a pošli to tam celé. Možnosti jsou podle mě dvě. Vadná deska nebo procesor.
Všechno ostatní jsi vyměnil. Distanční sloupky máš na správných místech?

Prekontroloval jsem uplne vsechno, sedi to. Myslim, ze kdybych mel treba spatne posazeny CPU, tak by to rvalo hned. Nedelam to poprve. Uz jednou jsem se s PINama spalil a od te doby vse kontroluji detailne. Deska ma i LED kontrolu na Boot, CPU, GPU a RAM, problika to a kdyz je vse OK, tak nic nesviti a nic nesviti, takze jsem byl na zacatku presvedceny, ze je to OK, hlavne co se tyce HW.

Vsiml jsem si jine zvlastni veci. Kdyz jsem dal slabsi GPU, tak nez se PC zasekl, trvalo to klidne 3x delsi dobu. Zavada vsak identicka.

Je super, že ses do toho pustil. Jenom testuj. Stáhni si třeba OCCT, ten může napovědět jestli je to skutečně procesorem.
Mně by to nedalo a ještě bych zkusil do toho funkčního dát ten procesor z toho nefunkčího PC a otestovat.

S jinym CPU to jede jak vino, vypl jsem to a pridal jeste GK 1080. Nabehl system a po cca 10 vterinach se sice nezahryznul, ale monitor zcernal a neslo nic delat, zkusil jsem restart a to stejne. Pro jistotu format SSD a nova instalace OS. Uvidime.

EDIT:
jede to, po reinstalaci systemu vse v pohode. Zitra zkusim testy na GPU a CPU.

Tak to je paráda, alespoň víme, kde je problém.
Máš "štěstí", jako bys vyhrál jackpot ve sportce, protože vadných procesorů je jen nějaké promile a málokdo se s tím vůbec setká.
Nechceš ten podezřelý procesor zapojit do toho druhého PC ať máš 100% jistotu?

Stress test prosel pres OCCT, Aida64, MSI Kombustor a Superposition. Stabilni teploty, zatez, vsechno v norme.
Do druheho PC to davat nebudu. 1600X nema iGPU, musel bych i prehodit zdroj s GK. Verim na 100%, ze je to v CPU, pac vymenou je vse v poradku. Proste jdu do toho.
Stesti fakt tedy mam, protoze 20 let delam pocitace a tohle je poprve.

Cekam na radu. Vis vic a nereknes nic.

EDIT:
vymenil jsem uplne vsechno, jediny co uz zbyvalo vymenit je deska nebo CPU, vymenil jsem CPU a prestalo to. Byl jsem takovej skeptik, ze jsem menil i monitor, mys, klavesnice a kombinoval to. Jen s vymenou CPU to prestalo. Vim, ze bych ten "vadny" mohl hodit do jine desky a pokud by to delalo to stejne, tak je jackpot.

Vyreklamuj ten CPU, proč kupovat nový. Když jim popíšeš závadu a všechny postupy, co jsi dělal, tak ti to vymění kus za kus a do pátku máš nový procesor doma. Záleží na domluvě a ochotě obchodu, kde jsi to CPU kupoval.

Já jsem tomu věřil od začátku, že bude vadný procesor. Po 18 letech co opravuji a skládám PC se mně to nedávno stalo stalo taky poprvé.
Teď tomu věřím na 99,9%, že má vadné některé jádro nebo cache.