Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nokia Suite se už nedá sehnat?

Protože jsem velmi konzervativní, co se mobilů týče, místo částečně rozpadlé ale pořád funkční Nokia 5140i jsem si pořídil Nokia 6300 a bláhově si myslel, že kontakty z vnitřní paměti přetáhnu přes sw v PC. Nokia.com má ale stahování momentálně nedostupné a všechny ostatní Nokia Suite na stahovacích webech typu stahuj.cz mi Avast vyhazuje jako zavirované. Nemáte náhodou někdo nezavirovanou verzi?
[83973-nokia-png]

Řešení:

Tak hlásím po těžkém boji vyřešeno.
Postup:

1. Ze starého mobilu jsem měl z Oxygenu exportované kontakty ve formátu CSV (bohužel, některá čísla tam byla v jedné položce oddělena mezerou, to jsem doladil ručně a jak jsem později zjistil, ve jméně nesmí být diakritika)

2. Ve Windows aplikaci Kontakty c:\Program Files\Windows Mail\wab.exe jsem tyto kontakty naimportoval, přičemž se musely nastavit přiřazení Nokiáckých názvů položek těm Windovsáckým - jak jsem později zjistil, pokud nechcete mít v mobilu nejdřív křestní a pak příjmení, přiřaďte Nokia "NAME" na Příjmení (ne jméno!).

3. V této aplikaci se dají všechny kontakty vyexportovat do samostatných *.vcf "vizitek"

4. V Nokia Suite se tyto kontakty dají naimportovat, naštěstí je jde všechny hromadně ve složce při importu vybrat (návody na spojování do jednoho souboru nezabraly - vložil se jen první z nich)

5. Synchronizací s připojeným mobilem se je všechny podařilo přenést....

Ufff

Děkuji Kynclovi za odkaz na funkční Nokia Suite...

No,tak to může být problém. Všichni vše staré už likvidují,nepodporují,ale kovaní Nokiáři třeba budou vědět. Já sice měl také Nokie,do typu N8. Ale ten mě tak děsně s tím Symbianem vytočil,že už Nokia nikdy v životě ... No uteklo řadu let a nasr..l mě i Huawei, prostě život není peříčko.

Kurňa, co zas dělám špatně, že mi notebook Dell Vostro 1015 s Windows 7 nenajde mobil přes Bluetooth? Ve správě počítače mi to píše u bluetooth vše v pořádku...
Zobrazuje mi to dvě zařízení:
Bluetooth RFCOMM
Dell Wireless Bluetooth Module

Tak hlásím po těžkém boji vyřešeno.
Postup:

1. Ze starého mobilu jsem měl z Oxygenu exportované kontakty ve formátu CSV (bohužel, některá čísla tam byla v jedné položce oddělena mezerou, to jsem doladil ručně a jak jsem později zjistil, ve jméně nesmí být diakritika)

2. Ve Windows aplikaci Kontakty c:\Program Files\Windows Mail\wab.exe jsem tyto kontakty naimportoval, přičemž se musely nastavit přiřazení Nokiáckých názvů položek těm Windovsáckým - jak jsem později zjistil, pokud nechcete mít v mobilu nejdřív křestní a pak příjmení, přiřaďte Nokia "NAME" na Příjmení (ne jméno!).

3. V této aplikaci se dají všechny kontakty vyexportovat do samostatných *.vcf "vizitek"

4. V Nokia Suite se tyto kontakty dají naimportovat, naštěstí je jde všechny hromadně ve složce při importu vybrat (návody na spojování do jednoho souboru nezabraly - vložil se jen první z nich)

5. Synchronizací s připojeným mobilem se je všechny podařilo přenést....

Ufff

Děkuji Kynclovi za odkaz na funkční Nokia Suite...