Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nokia Suite se už nedá sehnat?

Protože jsem velmi konzervativní, co se mobilů týče, místo částečně rozpadlé ale pořád funkční Nokia 5140i jsem si pořídil Nokia 6300 a bláhově si myslel, že kontakty z vnitřní paměti přetáhnu přes sw v PC. Nokia.com má ale stahování momentálně nedostupné a všechny ostatní Nokia Suite na stahovacích webech typu stahuj.cz mi Avast vyhazuje jako zavirované. Nemáte náhodou někdo nezavirovanou verzi?
[83973-nokia-png]

Řešení:

Tak hlásím po těžkém boji vyřešeno.
Postup:

1. Ze starého mobilu jsem měl z Oxygenu exportované kontakty ve formátu CSV (bohužel, některá čísla tam byla v jedné položce oddělena mezerou, to jsem doladil ručně a jak jsem později zjistil, ve jméně nesmí být diakritika)

2. Ve Windows aplikaci Kontakty c:\Program Files\Windows Mail\wab.exe jsem tyto kontakty naimportoval, přičemž se musely nastavit přiřazení Nokiáckých názvů položek těm Windovsáckým - jak jsem později zjistil, pokud nechcete mít v mobilu nejdřív křestní a pak příjmení, přiřaďte Nokia "NAME" na Příjmení (ne jméno!).

3. V této aplikaci se dají všechny kontakty vyexportovat do samostatných *.vcf "vizitek"

4. V Nokia Suite se tyto kontakty dají naimportovat, naštěstí je jde všechny hromadně ve složce při importu vybrat (návody na spojování do jednoho souboru nezabraly - vložil se jen první z nich)

5. Synchronizací s připojeným mobilem se je všechny podařilo přenést....

Ufff

Děkuji Kynclovi za odkaz na funkční Nokia Suite...

Tak hlásím po těžkém boji vyřešeno.
Postup:

1. Ze starého mobilu jsem měl z Oxygenu exportované kontakty ve formátu CSV (bohužel, některá čísla tam byla v jedné položce oddělena mezerou, to jsem doladil ručně a jak jsem později zjistil, ve jméně nesmí být diakritika)

2. Ve Windows aplikaci Kontakty c:\Program Files\Windows Mail\wab.exe jsem tyto kontakty naimportoval, přičemž se musely nastavit přiřazení Nokiáckých názvů položek těm Windovsáckým - jak jsem později zjistil, pokud nechcete mít v mobilu nejdřív křestní a pak příjmení, přiřaďte Nokia "NAME" na Příjmení (ne jméno!).

3. V této aplikaci se dají všechny kontakty vyexportovat do samostatných *.vcf "vizitek"

4. V Nokia Suite se tyto kontakty dají naimportovat, naštěstí je jde všechny hromadně ve složce při importu vybrat (návody na spojování do jednoho souboru nezabraly - vložil se jen první z nich)

5. Synchronizací s připojeným mobilem se je všechny podařilo přenést....

Ufff

Děkuji Kynclovi za odkaz na funkční Nokia Suite...