Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nebootuje po flashnuti biosu

Dobry den!Mam obrovsky problem moj pc sa nechce bootnut po flashnuti biosu.Pocitac isiel bez problemu ale zistil som ze som ho flashol s starsou verziou.Skusal som reset cmos,skusal aj dat najnovsiu verziu biosu na usb vo formate fat32 ale nepomohlo.Meno dosky je msi b150m gamimg pro.Prosim poradte nemam ani potuchy co by mohlo pomoct.Dakujem.

Opravit to samozřejmě jde. Dá se nabootovat bios z flešky,ale asi to přesahuje možnost (mou),to tady popsat. Zkus na jiném PC projít všechny témata o opravě biosu a začít pokusničit. Mě se to před lety také stalo na desce MSI a "nějak" jsem tam bios vrátil. Ale bylo to mnoho pokusů,ale jeden zabral. Nebo desku vyjmi a zajdi do servisu. Máš to bez nervů a celkem na jistotu.

No,ono záleží na výbavě onoho servisu. Také,jestli je chip s biosem v soklu a podobně. Pokud budou pájet,tak si naúčtují za práci balík a potom samozřejmě je dobré vědět,kolik by tě stála nová deska,jakou máš nyní a tak nějak. V této době žádný servis neodmítne "vydělat si".

Na tohle téma by mě také diskuse zajímala. Když to jedinec sleduje,tak u všech zařízení je to honba za vyšším číslem všeho. IN je mít ovladače s nejvyšším číslem,IN je mít Android 50 (kdyby byl),BIOS ve verzi roku 2020 a v podstatě vše podobně. Nikdo ale neuvažuje,že to je o ničem.

Verze 4.0 podporuje tvůj CPU, ale měsíc po v.: 4.0 vyšla v.: 4.1, která opravuje:

Popis
- Optimized Hynix A-die Memory
- Improved memory compatibility.
- Patched Ghost problem.
- Updated CPU microcode(0x7C).
- Improved PCIe SSD compatibility.

Zkoušej jednu RAM v různých slotech, sežeň od kámošů na vyzkoušení jiné RAM. Jak se to chytne dej nejnovější BIOS.

Jak si to Flashoval ?
Na 150satkach MSI se casto mrvil BIOS u flashu, navic DonwGradovat na inicialni BIOS bud nedokoncil (Neinicializuje se BIOS_POST control = nespusti se BRIDGE = nefunguje CPU/Nb-RAM), nebo spatne zapsal = servis (flashnout pres port), nebo vymena BIOS@CHIPU = 350Kc.
Nevim co uz ti kdo psal, ale muzes zkusit UPLNE VSECHNO odpojit, nechat zapojené jen to CPU + 1x RAM hned v prvnim slotu od CPU. (nejlépe kdyby ti nekdo pujcil i CPU + RAM kvuli kompatibilite s predeslim microkodem)
Nez to budes delat, vytahni baterii [CMOS] ze zakladni desky a tu RAM nech alespon 5 minut (nejlépe 15 ) mimo PC, nezapojuj ji (nepokladej ji na svetr nebo neco).

1. CMOS reset udělej pořádně, tj. vypojit z napájení, vytáhnout baterku a zkratovat jumper, to vše min. na 15 minut. Někdy pomůže i vytažení RAM a jednorázový start bez RAM, aby se nastavení BIOSu dostalo do stavu "čisto" - dosti často to bývá problém u desek s XMP pamětmi, které se poukouší startovat v režimu, který RAMky nastaví blbě a ty pak nefungují správně.

2. postup pro BIOS recovery: https://service.msicomputer.com/msi_user/support/techfaqdetail.aspx?formid=3046