BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Co tě vedlo k tomu flashovat BIOS, když všechno normálně fungovalo?
Zjisti, jakou verzi tam nahráls a podívej se na podporu tvé desky, jestli verze BIOSU tvůj procesor podporuje.
predtym som dostaval blue screeny a internet som čítal že flash to fixne
a nenapadlo tě, že to třeba taky může být vadná RAM? A že zbodaný flash jde taky za tou vadnou RAM?
Flashuje se zásadně na funkčním PC, ne nějaké srajdě, co padá domodra (a když už, tak po 4 hodinách běhu memtestu bez chyb)!
1. CMOS reset udělej pořádně, tj. vypojit z napájení, vytáhnout baterku a zkratovat jumper, to vše min. na 15 minut. Někdy pomůže i vytažení RAM a jednorázový start bez RAM, aby se nastavení BIOSu dostalo do stavu "čisto" - dosti často to bývá problém u desek s XMP pamětmi, které se poukouší startovat v režimu, který RAMky nastaví blbě a ty pak nefungují správně.
2. postup pro BIOS recovery: https://service.msicomputer.com/msi_user/support/techfaqdetail.aspx?formid=3046