Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zasek pri bootovani

Dobry den,

uz jednou jsem to tu resil, pres vikend nebyl cas, tak se obracim zas.

Abych to zrekapituloval:
mam CPU Ryzen 5 1600X+Gainward 1080 GLH, PSU Corsair TX650M, MB Asus Strix B-450 F-Gaming, RAM Corsair 2x8GB 3000Mhz LPX, Kingston SSD 240GB A1000 PCIe NVMe.
Vtip je v tom, ze pri kazdem bootovani (z SSD, z HDD, USB Windows, USB Hirensboot) se pokazde sekne a pomuze jen tvrdy restart. Dokonce se stalo, ze jsem se dostal az k instalaci a tam se proste sekla mys a nic neslo delat. Dokonce se stalo, ze jsem nainstaloval Windows a pak se to seklo pri nacitani. Kazdopadne vse fungovalo nez jsem dal taktovani CPU a od te doby to takhle pekne blbne. Flashnuti Biosu nepomohlo, obnova tovarniho nastaveni taky ne. Vymenil jsem pameti RAM, disky prehazoval, vyndal, vymenil, GPU vymenil. Nic nepomohlo. V BIOSu se normalne pohybuji a vse jede tak jak ma, nez se jde do bootovani.
Ma nekdo nejake napady? Ja uz fakt nevim. Ani nevim co vlastne mam zmenit v BIOSu, kdyz je v Defaultu, tak proc to dela chyby? Disky jsou smazany, hlavne se to sekne i bez disku, kdyz chci boot jen Hirensu. V Biosu jak uz nekdo radil prepnout na AHCI, to tam ani nemam, nevidel jsem.

Pokračuj v původním dotazu:
https://pc.poradna.net/questions/2805592-zamrznuti-pc-pri-bootu (host)

Ma nekdo nejake napady? Ja uz fakt nevim.

Zkus podtaktovat tvé [RAM]. V BIOSu povypinej funkce na OverClocking. (defult muze spustit i OC funkce, pretocit RAM nastavit XMP = OFF).
# Seka se, protoze nedokaze komunikovat, coz nas navadi na HW nebo jeho ovladac ktery jsi instaloval jaky ?
* Pak to sice v mensim meritku, muze delat problémovy SW, Antivirus.
PS : Mohl by jsi rict, kde mas osazené tvé RAM ?

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,
Devicelocator,Capacity,Serialnumber -autosize