Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkce / Program na Webové stránce

Ahoj, jsem s webovými stránkami méně zkušený, chtěl bych se zeptat někoho zkušeného, na jaké bázi funguje stránka např.: PCPartPicker.com (nechci dělat reklamu) jde o stránku kde si dokážete "sestavit PC" podle výběru komponentů a ten vše vyhodnotí (cenu, ...) dekuji

Co ?
Wordpess ma tu vyhodu, ze nemusis ovladat programovaci jazyk. Navic muzes pouzit jiz hotovou sablonu kde ty jen vlozis obsah, obrazky, nastavis odkazy, ale do codu zasahovat nemusis. Navic ke vsemu jde prakticky zehnat nejaky Plugins at k diskuzi, nebo captcha a podobne..
# Vsechny moduly, jako diskuze, captcha a podobne mas k dispozici z tvého admin panelu, coz ti umozni treba definici/nastaveni dle tveho pozadavku.

Podle mne ano.
Nerikam ze stranka v .Net je tesi, ale nastaveni a spusteni neni jedoduche a nastaveni potrebuje uz nejaké lespi znalosti (tak jako znat zaklad MVC aby jsi pochopil jak tva stranka funguje, naucit se ovladat Visual Studio) kde musis nastavovat ISS, pipelines, upravovat prava tak jako slozek (i v local , zkusebnim testu) , potrebujes Windows server (PHP server muze jet i na ARM).

- Na procesorech ARM ? Podporuje WEB_Forms, WebHooks, NuGet ?
*.Net core jsem nikdy nezkousel, nevim. S c# .Net CMS jsem naposled delal nekdy v roce 2015.
- Podporuje vsechny zakladni funcke jako WServer ? Jaké se v tomto pripade pouzivaji vyvojové prostredi ? Predslé verze .Net (Framework libraires) stranek jsou zpetne kompatibilni ?

Ano, jsou binárky i pro ARM. WebForms tam nejsou, ale ty bych pro nový vývoj ani nedoporučoval. MVC nebo Razor Pages jsou IMHO lepší. WebHooks neznám.
Nevím, co považuješ za základní funkce, ale jde v tom samozřejmě udělat kompletní webová aplikace.
Vývojové prostředí se používá stejné, tj. zejména Visual Studio.
Kód z předešlých .net frameworků bude do značné míry kompatibilní, občas může být potřeba něco upravit. Co nebude fungovat a může vyžadovat větší přepsání, jsou věci které jsou závislé přímo na systému. Což je spíš problém u desktopových aplikací a webu se to zase tolik nedotkne.
Pokud jde přímo o dll knihovny ze starších verzí, tak ty fungovat nebudou. Ale prakticky všechny hodně používané knihovny mají už i verze pro .net core.

Ted jsem neco malo hledal a je to jak pises. Pro me je to novinka, o asp.net se nezajimam od 2014-15 (dnes jen Cython/Pythan+Server_Django), verim ze se hodne veci zmenilo.
* V kazdém pripade ze podpora ARM a Linux docela vyznamny krok kupredu o proti potreby x86CPU + WServer. Dik za info urcite zkusim jestli to pujde rozjed na Raspberry@Pi3, .Net_core vypada docela sviznej vuci [.Net 4.x].