Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rada od odborníka na router

Zdravím, potřebuji radu od odborníka, router budu měnit prvně a moc se v jeho parametrech nevyznám a nepoznám, který za to stojí. Aktuálně máme doma router TP-LINK WR841ND

Připojeno k němu je následující:
1x Počítač
2x Notebook
1x Tablet
3x Telefon
2x IPTV (firma Grape SC)

Rozpočet na nový router je 2000 kč, může být až do maxima 2100 kč. Nejvíc mě asi zaujal TP-LINK Archer C7 AC1750 WiFi DualBand Gbit Router. Dle recenzí se říká, že to je zastaralý model (firmware), nenašel jsem ani, zdali by podporovat zmíněnou IPTV. Tento by měl mít i VPN, je plnohodnotná? Nebo jen "pokus" o VPN? Co zabezpečení, stabilita? Bude router vůbec stíhat tolik připojených zařízení? V parametrech routeru se fakt moc nevyznám, toto je má první zkušenost a chtěl bych do těch 2000 kč vybrat co nejlepší router. Chtěl bych standart AC (klidně může podporovat všechny) a pásmo 2.4GHz i 5GHz. Je tento dobrá náhrada za můj aktuální nebo za tu cenu se sežene i lepší? Pokud ano, tak prosím doporučte.

Předem díky!

Nejsem odbornik a ani uplne neporadim, ale vidim to jednoznacne tak, ze pravidelny update routeru (aktualnost firmware) dela vic nez pulku funkcnosti celeho zarizeni, protoze v routeru mit bezpecnostni diry nechces.

Sam mam teda taky uz zastaralej sice funkcni router, ale posledni firmware je uz 2 roky stary, takze jsem na tom lepe nez polovina ostatnich lidi a presto se chystam router vymenit, akorat neni cas, snad na jare.

Router budu volit od Mikrotiku, staraji se o updaty a lataji pravidelne bezpecnostni diry.

tvůj jakýkoli model asus je shit co se týká nekonečných děr v zabezpečení. za sebe nemusím jejich hloupé obrázkové menu.
ale chápu že je to jednoduše klikací (jako všechny domácí hračky).

s nastavením ti neporadím. já jsem na to nafasoval "iptv bránu" od poskytovatele, což je od nich přednastavený mikrotik pro dvě telky a výstup lan, až za něj jsem si pověsil svůj router - zrovna ten výše jmenovaný rb951.

Ok, děkuji všem za rady. Po shlédnutí recenzí, videí a manuálů jsem se nakonec rozhodl pro dražší router Mikrotik RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT hAP. Nikdo si na ten router nestěžoval a měl velmi vysoké hodnocení. Věřím, že s ním budu spokojen i já a pokud ano, tak už nikdy nic jiného než Mikrotik neberu. Nastavení zvládnu, není to tak těžké, jak jsem viděl na videu. Doufám, že jsem udělal dobře s výběrem toho správného routeru. Pokud máte nějaké dodatečné poznámky, na co si dát u něj pozor a podobné věci, tak jen uvítám.

Tak jsem tady.

Router mi pomohl nastavit provider, protože sám jsem to nedal. Je tu sice quick setup (poté, co nastavíš router, tak quick setup už nepoužívat, nebo si smažeš celé nastavení), ale i tak net fungovat nechtěl (i když je DHCP). Máme totiž tu routery dva, ten druhý je na IPTV a tak provider nastavil tento můj jako Bridge a vzal konfiguraci z toho druhého. Pokud si nebudeš vědět rady, tak stačí zavolat providerovi, dát mu MAC adresu routeru, on se připojí a nastaví za tebe (MAC najdeš na routeru i krabici). Každopádně rychlost dobrá, 5G wifi též (signál má dobré pokrytí). Menší výpadek jsem měl, ale myslím, že za to mohlo něco jiné než přímo router. Spokojený jsem, rychlost i ping stejný (jako s minulým routerem, je to má hranice). Nezaznamenávám žádné výkyvy, nebo pády netu/wifi. Aktuálně nemám na co si stěžovat. Dokonce i technik (od mého providera) řekl, že jsem si vybral velmi dobrý router. Jen jsem se trochu lekl při zapnutí routeru, udělá to takový "divný" zvuk. Dle možností co tu jest, doslova nastavit cokoliv není problém. Router na dotek je trošičku "mírně horký", ale to je pravděpodobně normální (studený jak kus ledu není).

To je asi vše, nemám víc, co bych řekl, zdali tě zajímá ještě něco, dej vědět.