Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duální HDD?

Dobrý večer, chci se zeptat Vás vzdělaných a chytrých lidí, co rozumí počítačům. Já jakožto lajk, nevím o PC téměř nic. Když už tak maličkosti, co ví každý...
k mému "problému"..
Táta má starší notebook, který už dnes není nějak rychlý. Má v něm obyč. HDD. Mám tedy v plánu mu kupovat SSDčko. Na inzertním portálu Bazoš jsem viděl inzerát na duální HDD (SSD 128GB + HDD 1TB). Velice se mi zamlouval. Chtěl bych něco takového pořídit právě tátovi do jeho notebooku, aby to trošku "oživil"..vyplatí se investovat do něčeho takového? Nebo je lepší koupit třeba 1TB obyčejné SSD? A kde se dá takový duální HDD sehnat? Z Bazaru ho kupovat nechci. Jsem typ člověka, co chce mít své věci úplně nové.
Snad chápete a rozumíte.
Na nějaké nejasnosti klidně po dotazu odpovím, díky předem za Váš čas se mi vjenovat.

loading...

Toshiba Satellite C50-A-1JM

Používá převážně prohlížeč, ale jde hlavně o celý chod notebooku. Než mu naběhne systém, trvá to cca 2 minuty. Než otevře nějakou složku nebo zapne Word, Access,...natož, když potřebuje překopírovat pracovní soubory, které mají třeba 8-10GB..trvá to klidně dvě a půl hodiny..
Nevím, jestli Ty čísla, co tu píšu jsou vysoká, podle mě by tomu SSD výrazně pomohlo.

EDIT: Jen doplním, že s mým tátou je dost věcí těžké řešit. Koupě nového notebooku nepříchází v úvahu. Řídí se tím, že dokud to šlape, tak to bude mít, i kdyby to mělo jet v roce (plácnu) 2050, tak ho bude mít..

Děkuji za informaci! :)

Jak říkám, moc tomu nerozumím, proto se ptám zde.
Pomůže to aspoň trochu? Aspoň o několik minut snížit přenos souborů? Nebo to bude téměř bez efektu? Podle Vás soudím, že bude SSD zbytečné u takového notebooku..

Výhradne fleš SSD,
- nešaškuj s tatíčkem.

Dôvod: ložiská hdd na browser, porno live, nemajú absolútny vplyv.

Pozn. Pri 4GB RAM, rýchlej grafike, HLAVNE (!) vyladenom OS, nepotrebuješ ani SSD v prípade PC mašiny z roku 2009 s dvojadrom CPU.

Práve mám pred sebou jednu takúto starožitnosť v dezolátnom stave s výrobným predstavením OEM W7x64.

Pri okresanej W10 ide predmetný noťas zn: Samsung, ako delo, tj. 10x rýchlejšie na pôvodnom hdd s EDGE browserom, ako pri zdochline OS W7 OEM , dodanej na Recovery oddiele z výroby na detto pevnom disku (ID 0x27 NTFS).

sľušných, poctivých, pracovitých voličov eštebáckej lúzy máme na slušnom Sľovensku tiež dostatok, ba celé priehrštia, až ich dodávame k vám do ČR v podobe chazarských, židomafiánskych, boľševických predsedov vlády - Burešov a spol. retardovaných VŠ, na VUML nakvasených pakov, vzídených zo zdegenerovaného semena milicionárov, protekčných parchantov, ktorých milujú vygumovaní vypatlanci voliči od 1948 roku, podnes.