Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Životnosť HDD disku

Zdravím, chcel by som zvýšiť životnosť disku Seagate Barracuda 2TB 7200rpm. Skladal som PC len nedávno a HDD je len na data. Všetko ostatne beží na SSDčku. Rozmýšľam že kúpim takýto BOX Scythe-SCH-1000-Himuro.html?arg1=001015003, skôr pre zníženie hlučnosti ako na chladenie.

Hlavne ale chcem vo Windows 10 nastaviť aby sa disk spúšťal iba keď ho budem potrebovať. Všimol som si že sa spúšťa aj samovoľne a taktiež je niekedy situácia že sa disk vypne a potom keď idem vypínať PC tak sa musí zapnúť a potom sa všetko vypne. Ak to takto bude robiť stále tak sa výrazne zníži životnosť. Vie mi niekto poradiť nastavenie systému alebo software?

Vopred ďakujem za rady.

chcel by som zvýšiť životnosť disku Seagate Barracuda 2TB
skôr pre zníženie hlučnosti ako na chladenie

Ztišením zvuku životnost nezvýšíš a chladit netřeba,pokud nemá HDD dlouhodobě nějakých 50°a víc.Což asi mít nebude,když systémový máš SSD a tento bude pracovat jen občas.