Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Dobrý den,

prosím o radu, který notebook vybrat.

Cena do 7 000 Kč, monitor 15,6", s operačním systémem Windows, DVD mechanikou (i vypalovačka).

Určen pro surfování na internetu, sledování videí, prohlížení fotek..

Tipy:

Lenovo IdeaPad 320-15AST (80XV00KYCK)

https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-320-15ast-80xv00kyck-_d287617.html

HP 255 G6

https://www.euronics.cz/notebook-hp-255-g6-cerny-hpp1wy31ea/p446563/

Případně jiný, ale moc na výběr v této cenové relaci samozřejmě není.

Děkuji.

procesory řady amd e2 jsou podobnou parodií, jako intelí atomy.
pokud to není úmyslná volba a máš to naklikané jen podle nejnižší ceny, raději se tomu vyhni.

no, má to až 10W, zas tak strašné jak atom to není.
https://www.notebookcheck.net/AMD-E2-9000-SoC-Benchmarks-and-Specs.257444.0.html
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+E2-9000&id=3018

chápu potřebu mít dvd mechaniku, ale zase ji nevyžaduju všude tahat sebou a v notebuku mě spíš obtěžuje.
dávám přednost externí mechanice, kterou mám jen na tom místě kde ji používám a zároveň ji využiju i pro více pc.

je to stejně bída: když se dívám na cpubench, je to prý výkonnější než dnešní atomy (n4000) tak o 10%, což prakticky nepoznáš.
na notebookcheck je to v té hromadě testů naopak cca o 10% horší, čili z bláta do sraček.

raději se tomu vyhni.

za nízké prachy uvažuj spíš o repasu.

ty nejlevnější krámy kolem 7t. jsou ošizené šmejdy úplně všechny, tam není žádná lepší značka.
(samozřejmě vždycky to může být horší: že si vezmeš noname čínu z alíkexpres)

Nakonec by měl být notebook nový, ne repas... je pro opravdu nenáročné uživatele, hlavně prohlížení internetu, fotek, přehrát video..

Takže 15,6 monitor, operační systém Windows 10, pevný disk SSD, optická mechanika. Cena do 7000 - 7500Kč.

Výběr je de facto HP x Lenovo, u Lenova někdo nadává na špatnou kvalitu zvuku..

Řeším ještě lesklý x matný monitor.

Tak je tedy lepší zvolit Intel Celeron Processor N3350, než AMD E2?

oba dva jsou odpad.
vem něco aspoň s ulv procesorem i3(u).

Ale tam je zase HDD 500, a ne SSD, tak to nebrat?

když vybíráš jen mezi šroty, máš omezenou nabídku.
bacha na to, že u levných krámů bude nejspíš pomalý disk 5.400ot.

omezený výkon procesoru nebo disku někomu nemusí vadit, ale chce s tím počítat a nevybírat jenom podle nejnižší ceny.

Zdravím, ještě bych se chtěla zeptat:

-Co znamená optická mechanika: 9.0MM SUPER MULTI(TRAY IN) - přehraje DVD a je to i vypalovačka?

- Co znamená antireflexní úprava: to je tedy něco mezi matným a lesklým monitorem?

- Pokud je uvedeno SVA BrightView, tak je lesklý?

Ale tady dole je zárověn uvedeno, že je matný, asi chyba v popisu?

https://www.euronics.cz/notebook-hp-250-g6-cerny-darek-hpp1wy94ea/p444353/

Vybrat Bright View nebo matný s WLED podsvícením, nebo ten antireflexní? Aby byly jasné barvy, ale zároveň se šetřily oči..

Děkuji.

Co znamená optická mechanika: 9.0MM SUPER MULTI(TRAY IN) - přehraje DVD a je to i vypalovačka?

To je nic neříkající popis. Z označení MULTI by se dalo tipnout, že to bude i DVD vypalovačka, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Co znamená antireflexní úprava: to je tedy něco mezi matným a lesklým monitorem?

Někde se antireflexní používá jako synonymum pro matný. Někde je to opravdu něco mezi.

Pokud je uvedeno SVA BrightView, tak je lesklý?

Měl by být.

Aby byly jasné barvy, ale zároveň se šetřily oči..

Druh úpravy snad nemá s očima nic společného.

Ještě se chci zeptat, zda je lépe investovat do Full HD displeje, jestli je ta kvalita obrazu výrazně vyšší než u HD displeje (a rozdíl mezi oběma okem postřehnutelný).... nebo na takové běžné prohlížení internetu, fotek a videa stačí i HD. Děkuji.