Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší volant a pedály do 2500Kč

Zdravím,
mám v plánu si k vánocům pořídit volant, protože budu příští rok dělat autoškolu a tak si na něj chci lehce navyknout.
Chtěl bych se proto zeptat, jaký volant, pedály a pokud možno třeba i řadící páku by jste mi doporučili?
Potřebuji, aby bylo vše kompatibilní s windows 10 a s hrami na steamu.
Nevím, jestli je to podstatné, ale vlastním notebook MSI GL62M 7RDX.
Můj budget je okolo 2500Kč.
Děkuji všem za návrhy!

Kupovať PC volant, aby si si zvykol na NORMÁLNY volant? :-?
Prepáč, je to totálna hlúposť.
A) Má iný priemer ako skutočný;
B) Má iné reakcie a odozvy ako skutočný;
C) Nemá (po pripevnení) správnu polohu ako skutočný;
D) Umiestnenie pedálov (na tej doštičke :-D) je iné ako v skutočnosti.
Tieto volanty len navodzujú dojem reality, ale so skutočným sa NEDAJÚ vôbec porovnávať.
V autoškole budeš mať aj jazdy na trenažéri, kde sú VŠETKY ovládacie prvky ako v skutočnom vozidle, reakcie sú na 90% zhodné so skutočnosťou. A potom budú praktické jazdy.

S radici pakou jeste, ktera se kupuje casto zvlast a co nejvernejsi se dostanes nekam k 8 tisicum minimalne. Za 2.500 to bude nejakej sranda volant, kterej s realitou nebude mit nic spolecneho.

Nejlevneji bez radici paky nejakej Thrustmaster T150 PRO.

Jinak ale podle meho otce bezneho ridice je pridavani plynu ve hrach nesmyslne, protoze to vubec neni plynule. Kamos co jezdil zavody, ale tvrdi, ze je to ok, ze to tak skutecne u zavodniho auta je a ze ridit zavodni auto je diametralne odlisne od normalniho silnicniho provozu. Takze nepocitej s tim, ze si na Steamu koupis nejakou F1 2018 a naucis se na tom ridit normalni auto, tak jak se ridi v provozu na silnici.
Takze ten napad se mi uplne nezda jako stastnej a to ti rikam jako clovek, kterej si myslim, ze umim na PC jezdit ve hrach s volantem celkem slusne, ale v realu nedokazu auto ani nastartovat. :-D

Urcite auto neni spatny, kdyby pomer me vyplaty a auta byl takovy, ze by auto stalo dve maximalne tri mesicni mzdy, taky bych do nej sel. Hodilo by se mi na chalupe, kdyz tam clovek neco dela a nedokaze si sam privest material a musim spolehat na nekoho jineho. Jenze pri soucasnych cenach aut se to krute nevyplaci.

Na ježdění na chalupu a zpět auto za tři výplaty seženeš. Na jednu cestu tam a zpět za týden nepotřebuješ nový auto za 300 tisíc. Naopak, auta jsou teď pro běžný lid snad nejdostupnější v historii. I ty nový auta jsou výrazně levnější, než před dvaceti lety (v poměru ke mzdám).
Finančním problémem aut však není jejich nákup, ale vůbec vlastnit auto je drahý - pojištění, zimní gumy, olej a další náplně, spotřební materiál (filtry, brzdy) a to je pak jedno, jestli máš auto nový, nebo starý, je to jen otázka času, kdy to tam nasypeš. U novýho později, ale zase máš vyšší nákupní cenu auta. A stojí to tím víc, čím víc jezdíš.

Děkuji všem za odpovědi.
Na volantu jsem se rozhodně nechtěl naučit řídit, nicméně jen si na to tak nějak navyknout.
Po vašich info o naprosté nepřesnosti ale asi volant vynechám.
Děkuji vám všem za ušetření peněz :-D

Stejně by to bylo k ničemu. PC volanty stejně nejdou otočit do strany tolik, jako skutečný auto a v závodní hře bys stejně moc pravidel provozu nepobral, protože jízda autem jsou především ty pravidla silničního provozu. Ovládání auta na tom bývá to nejjednodušší a kroucení volantem patří k tomu úplně poslednímu. Horší je práce se spojkou (rozjezdy) a řazení rychlostí - a ani jedno z toho se na PC nenaučíš.