Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows defender sa nedá zapnúť

Windows 10 Pro (x64) ver 1809.

Asi pred 10 dňami sa mi asi po nejakej aktualizácii vypol "Windows defender" - začal sa zobrazovať červený krížik:

[Defender1.jpg]

V nastaveniach je "Windows defender" vypnutý a nie je možné ho zapnúť. Po snahe zapnúť ho kliknutím na šupatko "Vypnuté" obrazovka sa asi na 2 sekundy rozplynie a potom nabehne zase tento istý stav "Vypnuté". Nejde ho zapnúť:

[Defender2.jpg]

Už asi 10 dní nemôžem
1) spustiť rýchlu kontrolu
2) vyhľadať aktualizácie
aj napriek tomu že mám práva správcu, všetka snaha končí chybovým hlásením:

[Defender3.jpg]

Poradí niekto ako z toho von?

Bohužel, malýměkký si udělal nedobrovolné betatestery ze všech uživatelů desítek :-/
Stačí sledovat ty komédie, které se poslední týdny v souvislosti s October upgradem dějí.

Když máš verzi Pro, zvaž nastavení odložení těch nebezpečnostních aktualizací, jde to až o rok.