Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co znamená kapacitně posílená fotocitlivá plocha

"má kapacitně posílenu každou z jeho fotocitlivých ploch" čtu ,že na článku v idnes při představení foťáku Sony A7S, že jeho nový seznzor EXMOR má kapacitně posílenu každou z jeho fotocitlivých ploch

Můžete to někdo rozvést a vysvětlit obyčejnému technicky diplomovanému člověku?

Samozřejmě, že překládal někdo kdo neví o čem je řeč a tak přeložil otrocky (dost možná za pomoci Google překladače). V originále se hovoří o saturation capacity, přeloženo do lidštiny: u EXMORu dochází k saturaci snímače - tedy úrovně osvětlení od které již výstupní napětí nestoupá - při vyšších úrovních osvětlení než u bežných CMOS. Důsledkem je (spolu s nižším šumem při nízkých hladinách osvětlení) větší dynamický rozsah. Vysvětlení je zjednodušené, ale pro pochopení by to snad mohlo stačit.