Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace Windows 7

Dobrý den,

ve Windows 7 home mi ikona aktualizací v pravém rohu značí aktualizace, ale když je chci zobrazit ve Window UP a vybrat zobrazí se mi pouze prázdné okno bez výpisu jednotlivých aktualizací.
Nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji

Nehovorím, že ten beta Windows 10 je bezchybný. Práve naopak, vedel by som sem napísať ozaj dlhé story (používam ho od doby jeho vzniku). Ale ked si prestavím, že by som sa mal vrátiť naspäť a používať zase Windows 7, tak by som sa asi cítil dosť nebezpečne, a vlastne aj kus staromódne, lebo jediná vec ktorú môžem u W10 vyzdvihnúť je vizuál (ide len o môj vlastný názor).

Myslela si na základe posmešných pohľadov a poznámok na pracovisku tiež moja polovička, ktorá používala tlačidlový telefón určený výhradne k telefonovaniu s tým, že v dnešnej dobe používa ako podnikateľka, majiteľka výrobni lahôdok a tiež lahôdkárskej predajni s cukrárňou, namiesto telefónu "kalkulačku".

Dala sa nahovoriť.

Zaobstarala si nejaký dotykový šmejd Huavei za 500€, ktorý po týždni nechala ležať doma na stole, lebo jej nekomfortná blbina pri obsluhe liezla totálne na nervy, furt ju musela cpať na napájanie pri zapojenej wifine. Zostala pritom naďalej na "kalkulačke", používa svoju dobrú, obľúbenú tlačidlovú klasiku určenú pre geriatrov s veľkými písmenami na vystupnutých buttonoch, teda telefón, ktorý je stále telefón ale hlavne vydrží pri pohotovostnom režime 14 dní na jedno nabitie.

nekomfortná blbina

obľúbenú tlačidlovú klasiku určenú pre geriatrov s veľkými písmenami na vystupnutých buttonoch

Aha, nič v zlom, ale tvoja polovička má asi krátko pred dôchodkom, že?

ale hlavne vydrží pri pohotovostnom režime 14 dní na jedno nabitie.

Ja mám Xiaomi Mi A1 (taktiež "nekonfortnú blbinu"), a len tak som jeden krát chcel vyskúšať, koľko mi vydrží baterka na jedno nabitie, ked nebudem hrať hry a ani používať wifi a internet. Vydržal 16 a pol dňa. A iba som na ňom volal (asi jeden hovor denne).

Microsoft toho navykládá. Kromě toho chce silou mocí protlačit desítky, pro což bude mít zcela jistě i neobchodní důvody, protože tak dlouho vnucoval přechod na ně zadarmo. A násilně sedmičky potlačuje (uměla nepodpora u nových procesorů a podobně). Jaké má k tomu důvody se můžeme jenom domýšlet. Blaho uživatelů zcela určitě ne.

Však pre W7 sú nachystané Rollup, mesačné lahodné dobroty

a tam jdou vybrat pouze "Security-only update", já je odtamtud stahuju.

bohužel domácí uživatelé (laici zpitomnělí nátlakem mrchosoftu a tupých redaktorů pc časopisů) věří, že ty zbytečné pochybně kompatibilní updaty musí mít zapnuté. viz ten tvůj příklad s odpadem net fw.

hlavní zranitelnosti, vůči kterým má smysl záplatovat os, je útok ze sítě čili napadení děravých služeb.
ale jakékoli další poškozování systému narychlo splácanými špatně otestovanými záplatami nulové důležitosti, které jen zabíjí čas uživatelů, zhoršují kompatibilitu a nic praktického nepřináší, takové aktualizace buď musí jít zakázat, nebo je ten systém špatný.

Vtedy je lepšie si stiahnuť len Security Update - tu https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/eula
A) Nenaťahajú sa tam zbytočnosti;
B) Objem sťahovaných dát je často len 25% z Rollup-u
C) Aktualizovanie je rýchlejšie - v niektorých prípadoch aj do 10 minút (vrátane povinného reštartu).
Keďže pre W7 už nič nové nevymýšľajú, je rozumnejšie, efektívnejšie sťahovať len Security Only záplaty.

Snažit se o aktualizaci W7 via winupdate je IMHO ztráta času.

Pokud o ně uživatel stojí, je snadnější využit WSUS offline. Na W7 mám aktualizace zakázány už přes dva roky (nainstaloval jsem akorát kritickou záplatu, viz brtník výše), problémy nepozoruji.

jo jiste MS, resp. jeho zamestnanci s tucty milionov zakaznikov, si na velke platno urcite premietaju video z prave tvojej webkamery, a stahuju si z tvojho PC fotky, a navzajom si ich honia pri prezerani fotky, jak pes ukradol kus masa z grillu.

Mlocik97: sám Microsoft po nějaké době zveřejnil, jakou (velkou) dávku informací stahuje od jednotlivých uživatelů. Takže se ukázalo, že Aeronet měl pravdu. Pochybuji, že tato data smysluplně zpracovává a zařazuje zachycené chyby do oprav v příštích aktualizacích.
Toto masivní přeposílání dat jen zdržuje a otravuje. Člověk zapne počítač a musí chvíli čekat, až se Microsoft "nakrmí". U slabších počítačů to může trvat i velmi dlouho...

Samozřejmě, že si uživatelova data nepromítají na velké plátno, ale údaje tam leží po velmi dlouhou dobu - pro případ "použití". Tato metoda sběru dat vznikla za druhé světové války, kdy tzv. metadata nakonec sloužila k dešifrování kódu ENIGMA.

Dnes umíme z metadat sestavit profil člověka. Někdy se to může hodit.

Takže se ukázalo, že Aeronet měl pravdu

až doteď jsem tě měl za normálního člověka.
to že odkaz na něj vyšel i ve zdejších zprávách je logické - dal ho tam programátor. co se týká znalostí společenských souvislostí, bývají to slovníkem minulého století "fachidioti".

mimochodem stejný článek vyšel na všech zdejších polotechnických webech, jen na aeronetu byl dotuněný o ruské lobotomické úvahy, jak jinak.

lední brtník: až doteď jsem tě měl za normálního člověka.

Navzdory tomu, že používám W10 jen k "výukovým účelům", tj, neprovozuji na nich své aplikace (jsem věrný svým W7), sledoval jsem vývoj debaty a tzv. šmírovacích funkcích desítek.

Impulzem byl Aeronet, následoval odborný rozbor komunikace na Rootu: https://www.root.cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/
Potom spousta článků o potížích uživatelů (které jsem nikdy neměl).
Po dlouhém tichu se ozval Microsoft ze seznamem stahovaných dat: https://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-konecne-zverejnil-seznam-vsech-dat-ktera-windows-10-shromazduje/sc-4-a-187057/default.aspx

A světe div se, Microsoftí seznam (bez politické omáčky) se v zásadě shoduje s "odhalením" na Aeronetu.

Nejsem podle brtníka normální, ale jeho hodnocení mé osoby nemá na nic vliv. Údaje o komunikaci uživatel-Microsoft jsou zveřejněny, doufám, že ne všechny...

Číňani si vymínili vývoj/úpravu W10 pro svůj trh.