Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vypnout automatické šifrování souborů?

Dobrý den,

kdykoli vytvořím na ploše dokument (ať už word, excel, stáhnu obrázek nebo i obyčejný texťák), svítí mi u něho žlutý zámeček. Po rozkliknutí vlastností a upřesnění je zaškrtnuté pole Zašifrovat obsah z důvodu zabezpečení údaje. Nikde jsem nenašel odpověď, která by mi pomohla. Bitlocker zapnutý nemám. OS Windows 10

Po změně v registru při kopírování bylo požadováno povolení. Vráceno na původní hodnotu.
Problém je v tom, že když to nastavím pro adresář Plocha, vyhodí to hlášku, že to nelze použít pro Plochu. Pokud to zakážu u jednoho souboru, zámeček zmizí, pokud tento soubor zkopíruji, zámeček se u nově vytvořeného souboru (kopie) ale zobrazí

třeba máš v pc šifrovací ransomware.

odkdy to začalo dělat?
ani bych se nedivil, kdyby to byla hláška nového pojebaného updatu w10.
edit: jak tak čtu tvoji předchozí odpověď, vyřiď si to s mrchosoftem.

a jestli to máš zatržené stejně jak v té diskusi z r.2013, proč myslíš že se w10 budou chovat úplně jinak?

...bylo požadováno povolení. Vráceno na původní hodnotu.

klasika - domácí samoadmin útočí.

První rada od Wikana byla správná
Na jaké úrovni máš nastaveno šifrování? Hádám, že na úrovni profilu, který jsi označil jako soukromý.
Takže tam musíš začít - musíš zrušit šifrování na úrovni složky, kde to začíná, případně bys musel na složce plcha zrušit dědičnost.

Zruš šifrování na C:\Users\Urban

https://www.tenforums.com/tutorials/97782-enable-disable-ntfs-file-encryption-windows.html

prípadne tutorial:
http://ix.sk/3aP1h
-----------------------------------------------------
K manuálnemu nastaveniu nt service\trustedinstaller vo Vlastnostiach použi k zložkám tento xindel RunAsTI-master:

https://www.downloadcrew.com/?act=software.printArticle&id=34378

Objaví sa ti vo Vlastnostiach zložky, ako bonus, prístupové právo k trustedinstaller, odfajkni všetky štvorčeky.

Budeš mať všetky súbory v zložke s maximálnymi pristupovanými právami nadradené nad Administrators, System a Everyone.

Existujú tiež hotové skripty pre zmeny a prevzatie prístupových práv zložiek.

Podívej se na informace o souboru - bude tě zajímat zabezpečení.
Kdo je vlastník?
Jak jsou nastavena práva pro vlastníka a pro tebe?

Podobná udělátka, která ti umožní různě nastavovat práva potřebují ke své funkci i aspoň základni znalosti. Abys věděl, co děláš a jaké to může mít následky.
Třeba v případě šifrování souborů, pokud šifrování zakážeš (nějakým podivným zásahem), pak už se nemusíš dostat k obsahu souborů. Případně stačí, když přijdeš o šifrovací klíč a to zvládneš velmi jednoduše - resetneš (nemyslím změníš) si heslo.