Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vypnout automatické šifrování souborů?

Dobrý den,

kdykoli vytvořím na ploše dokument (ať už word, excel, stáhnu obrázek nebo i obyčejný texťák), svítí mi u něho žlutý zámeček. Po rozkliknutí vlastností a upřesnění je zaškrtnuté pole Zašifrovat obsah z důvodu zabezpečení údaje. Nikde jsem nenašel odpověď, která by mi pomohla. Bitlocker zapnutý nemám. OS Windows 10

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je potřeba to vypnout v nadřazené složce.
Wikan 22.11.2018 18:34
Wikan
Pokud to udělám v nadřazené složce, což je Plocha, tak mi to vyhodí chybu. Přikládám screen
QuixxM 22.11.2018 19:25
QuixxM
Co tohle? https://www.technipages.com/disable-windows-file-encryption-efs
Wikan 22.11.2018 20:07
Wikan
Po změně v registru při kopírování bylo požadováno povolení. Vráceno na původní hodnotu. Problém je… nový
QuixxM 22.11.2018 20:27
QuixxM
třeba máš v pc šifrovací ransomware. odkdy to začalo dělat? ani bych se nedivil, kdyby to byla hláš…
lední brtník 22.11.2018 20:10
lední brtník
Pokud to nefunguje tak, jak chci? Tak proč to tak nechávat? nový
QuixxM 22.11.2018 20:30
QuixxM
Tak koukám, že "experty" se to tu jen hemží :). Radši vyřešeno, protože s vámi se nikam nepohnu nový
QuixxM 22.11.2018 20:33
QuixxM
upřímně, toto je jediný příspěvěk, který ode mne můžeš čekat. Více investovat svůj čas lidem jako js… nový
touchwood 23.11.2018 08:37
touchwood
První rada od Wikana byla správná Na jaké úrovni máš nastaveno šifrování? Hádám, že na úrovni profil… nový
Jan Fiala 23.11.2018 08:51
Jan Fiala
Šifrování na C:\Users\Urban není. nový
QuixxM 23.11.2018 14:07
QuixxM
Pro upřesnění nový
QuixxM 23.11.2018 14:07
QuixxM
https://www.tenforums.com/tutorials/97782-enable-disable-ntfs-file-encryption-windows.html prípadne… nový
Nuda 23.11.2018 14:24
Nuda
Děkuji za první konstruktivní komentář :) nový
QuixxM 23.11.2018 17:01
QuixxM
Tak bohužel, vše jsem udělal dle prvního návodu a po tomto zásahu nefunguje přejmenování souborů. nový
QuixxM 23.11.2018 19:58
QuixxM
Podívej se na informace o souboru - bude tě zajímat zabezpečení. Kdo je vlastník? Jak jsou nastavena… poslední
Jan Fiala 24.11.2018 09:52
Jan Fiala

Po změně v registru při kopírování bylo požadováno povolení. Vráceno na původní hodnotu.
Problém je v tom, že když to nastavím pro adresář Plocha, vyhodí to hlášku, že to nelze použít pro Plochu. Pokud to zakážu u jednoho souboru, zámeček zmizí, pokud tento soubor zkopíruji, zámeček se u nově vytvořeného souboru (kopie) ale zobrazí

třeba máš v pc šifrovací ransomware.

odkdy to začalo dělat?
ani bych se nedivil, kdyby to byla hláška nového pojebaného updatu w10.
edit: jak tak čtu tvoji předchozí odpověď, vyřiď si to s mrchosoftem.

a jestli to máš zatržené stejně jak v té diskusi z r.2013, proč myslíš že se w10 budou chovat úplně jinak?

...bylo požadováno povolení. Vráceno na původní hodnotu.

klasika - domácí samoadmin útočí.

První rada od Wikana byla správná
Na jaké úrovni máš nastaveno šifrování? Hádám, že na úrovni profilu, který jsi označil jako soukromý.
Takže tam musíš začít - musíš zrušit šifrování na úrovni složky, kde to začíná, případně bys musel na složce plcha zrušit dědičnost.

Zruš šifrování na C:\Users\Urban

https://www.tenforums.com/tutorials/97782-enable-disable-ntfs-file-encryption-windows.html

prípadne tutorial:
http://ix.sk/3aP1h
-----------------------------------------------------
K manuálnemu nastaveniu nt service\trustedinstaller vo Vlastnostiach použi k zložkám tento xindel RunAsTI-master:

https://www.downloadcrew.com/?act=software.printArticle&id=34378

Objaví sa ti vo Vlastnostiach zložky, ako bonus, prístupové právo k trustedinstaller, odfajkni všetky štvorčeky.

Budeš mať všetky súbory v zložke s maximálnymi pristupovanými právami nadradené nad Administrators, System a Everyone.

Existujú tiež hotové skripty pre zmeny a prevzatie prístupových práv zložiek.

Podívej se na informace o souboru - bude tě zajímat zabezpečení.
Kdo je vlastník?
Jak jsou nastavena práva pro vlastníka a pro tebe?

Podobná udělátka, která ti umožní různě nastavovat práva potřebují ke své funkci i aspoň základni znalosti. Abys věděl, co děláš a jaké to může mít následky.
Třeba v případě šifrování souborů, pokud šifrování zakážeš (nějakým podivným zásahem), pak už se nemusíš dostat k obsahu souborů. Případně stačí, když přijdeš o šifrovací klíč a to zvládneš velmi jednoduše - resetneš (nemyslím změníš) si heslo.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru