Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reštart po 10 minútach

Kúpila som nottebok z Wish: Wipai Narrow Bezel , grafika Intel, hard disk DF 4064/64 GB, sieť. Karta Realtek RTL 8723 BS, zák.doska AMI Corporation, procesor Intel Atom 5Mx5 Z 8350 CPU, pamäť 4 G, operačný systém Windows 10 Pro. Problém je v tom, že po 10 minútach reštartuje samovoľne (modrá obrazovka)a vypisuje chybu memory managment / stop code. Ide o chybu operačného systému Win 10pro ale nikdy nestihnem za tých 10 min. kompletne to opraviť, pretože mi do pamäte nič neuloží. Skúšala som všetko možné (podľa stránky microsoftu, odinštalovanie antivíru, obnovenie do pôvodného nastavenia atď. ale nič nefunguje. Opravár na notebooky povedal že takýto notebook ešte nevidel a že sa tým ani nemieni zaoberať. Z wishu ho nechú reklamovať lebo uplynulo viac ako 30 dní. Poraďte. Ďakujem

Stiahni si origoš ISO W10 podľa tvojej verzie a edície zo stránky MS.

Vyrob na USB fleške bútovacie médium a sprav čistú inštaláciu cestou nástroja Diskpart.exe-Clenan.

Aspoň vylúčiš SW chyby OS. Potom jedine reklamovať HW.

tu konfiguraci ti poradil kdo? já bych s takovými lidmi přestal kamarádit.
výkon toho šmejdu rozhodně není nic pro windows7-10: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Atom+x5-Z8350+%40+1.44GHz&id=2774
"atom" procesor pro tablety, prašivá emc flashka místo disku, totální noname krám bez servisu a záruky.

cpu má podporovat jen 2gb ram: https://ark.intel.com/products/93361/Intel-Atom-x5-Z8350-Processor-2M-Cache-up-to-1-92-GHz-
číňan prostě něco zkouší a nefunguje mu to.
dá se předpokládat, že ram nebude klasický modul so-dimm, ale kvůli ceně rovnou osazená na dps, čili ani ji nevyměníš za kompatibilnější.

to už včerejší tazatel sáhnul podstatně lépe (a přesto má problém, že ani jeho krám w10 pořádně nestíhá)

Opravár ... že sa tým ani nemieni zaoberať

má pravdu.

lhůty pro vrácení bývají mezi 14-30 dní. toho promeškaného termínu je škoda, protože napevno připájený shit nejde ani zkusit opravit.
věnovat to nějakému linuxákovi na pokusy, ale jestli je tam opravdu nekompatibilita mezi cpu a ram, pak je to úplně bezcenné.