Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde nainstalovat XP

Dobrý den.
Mám CPU 1700celeron,RAM 512,MB Asus P4B-M.
Koupil jsem starší HDD Seagate Barracuda ATA IV model:ST380021A,80Gb.,a nejde mi nainstalovat Win.XP.Po nabbotovani-načteni se objeví jen černá obrazovka s blikající čárkou v levo na hoře a víc nic.Bios HDD najde.Na jiném PC disk funguje.S instalací XPeček zkušeností trochu mám.Dik za rady.

pravděpodobně ten disk nemáš jako master na primárním řadiči ide, tím se stalo že připojený disk od kolegy byl vidět jako první, windows při pokusu nabootovat zjistilo že vidí další disk a proto svůj původní sytémový c: "přepísmenkovalo" na něco jiného - což znamená že už nenabootovalo. to není vada windows ale vlastnost :)

partition magic si radši odvykni používat, s novějšími disky a verzemi windows má problémy - musíš vědět co a proč děláš - ten případ s kolegovým diskem však o tom zrovna nesvědčí.

čili nejdřív zkontroluj že máš normálně zapojený disk.
pokud nemáš nic jiného, v pqm můžeš předrozdělit a předformátovat disk pro instalaci xp, taky pojmenovat oddíly - dělá se to pohodlněji než v instalátoru xp.
pak nabootuješ z cd s xp (funguje)? a spustíš instalaci (funguje)?