Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Místo restartu se počítač vypne...

Když jsem se snažil najít řešení na google, tak vidím, že lidé řeší většinou obrácené problémy...tj. že místo vypnutí se počítač restartuje. Mě to bohužel dělá přesně obráceně ::) Tedy když dám v počítači přes tlačítko Start - restartovat, tak se mi počítač pouze vypne a já ho musím opět zapínat mechanickým puntíkem. Mám Windows 10. Pokud mi někdo poradí co s tím, budu samozřejmě rád...Díky

ty win10 se tam dostaly jak přesně: kdo je instaloval a odkdy se to posralo?
jestli odpovíš, že od okamžiku instalace tvým nejvyšším administrátorem, tak už víš, kdo neumí instalovat ovladače.

přitom nezkoumám co máš za tajný hw, který jsi líný sem napsat, jestli má vůbec podporu pro w10.

Tak to jsem asi moc nepochopil, nevadí...W10 jsem tam instaloval já, byl to přechod z W7. Ale před tím to nedělalo. Ovladače mám všechny aktuální, nikde mi nic nesvítí, že je špatně...a HW mám normální, nic tajného, i7, SSD disky Crucial, Kingston RAM, atd. všechno má podporu W10.

Mám Windows verzi 1809, sa máš.

problém vidím v tej skutočnosti, že si Inovoval "prešrotovaním" W7 na W10 priamo z gr.prostredia so zachovaním SW a osobných nastavení.

Ono to pekne fungovalo bez problémov po 1809. Niektorý starší HW začal robiť problémy, "ako u debilov na dvore". Bola nutná čistá inštalácia z ISO - Dispart.exe - clean.

Na niektorých mašinách som vec s odretými ušami vyriešil cestou sysprep.exe, (súčasť Windows).

sysprep.exe - Prejsť do systémového auditu - Reštart. Naskočí ti novo vytvorený čistý Administrators po reštarte s plnými právami, pričom budeš sa musieť ohlásiť späť na svojho užívateľa, aby si sa vrátil na svoju plochu s ikonkami.

Sysprep.exe jakš-takš odstáni SID pričom je možné začať s čistým štítom, ako pri virtuálke. Tento ošemetný spôsob pre lamy bez základných znalostí s prácou Windows, neodporúčam.

Radšej si stiahni ISO W10, z ktorého vyrob bútovaciu flešku, pričom ideš s čistým štítom. Len si zálohuj dáta na systémovom oddiele.

Windows 10 je úžasný OS, len sa priznám, rokmi nestačím sledovať jeho prudký vývoj.