Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostane se policie k mým datům?

Z důvodu podezření ze spáchání tr. činu mi byl policií zabaven mobilní telefon a stolní počítač. Žádná data, která by mohla mít s tímto podezřením cokoliv společného, sice v telefonu, ani počítači nemám, ale mám tam spoustu soukromých fotek, které nechci, aby kdokoliv jiný viděl. Vlastním telefon Galaxy S8, jenž má šifrovanou interní paměť. Fotografie se ukládají na SD kartu, kterou jsem si také z nastavení telefonu zašifroval. Telefon je chráněn šestimístým pinem + biometrickými údaji. Přes program Resilio Sync jsem si pravidelně zálohoval kompletní obsah telefonu na PC do šifrovaného kontejneru VeraCrypt (AES, SHA-512, heslo cca 20 znaků) - při každém spuštění PC jsem ručně zadával heslo.
PIN k telefonu jsem policii odmítnul sdělit. Myslíte si, že existuje nějaká šance, že se k datům (hlavně na SD kartě, nebo popř. v zálohách) může policie dostat? Předem napíšu, že se nejedná o podezření z nějakého závažného tr. činu, takže se prosím zdržte sci-fi teorií, jak by to šlo ve stylu nedávného případu teroristy v USA, kdy FBI vynaložila na odemčení telefonu miliony USD. Zdržte se také prosím rad, abych vymazal telefon na dálku. Nechci se dopustit kvůli fotkám nějakého maření vyšetřování.
Děkuji za zamyšlení a odpovědi.

loading...

Koukám, že bych měl moji otázku ještě upřesnit. Je mi nad míru jasné, že dle teorie pravděpodobnosti je jisté jen to, že někdy umřeme. Jde mi spíše o to, jestli neexistují k mnou popsanému způsobu zabezpečení nějaká známá zadní vrátka, jak jej prolomit. Popř. mě zajímají takové informace, jestli je samotné šifrování androidu v kombinaci se 6 místným pinem dostatečně bezpečné, jestli nemá policie nějaké možnosti, jak si od někoho vyžádat přístup atp. Sám se v šifrování vůbec nevyznám a nemám ponětí, jak to funguje. Vím jen, že by to mělo být bezpečné, tak šifruji.

Fotografie ich nezaujímajú, pokiaľ to nieje nejaká echt pornografia, alebo niečo čo by mohlo objasňovať tr.čin. Zaujíma ich ovšem nelegálny software. Ten keď ti tam nájdu, tak ti to prihodia do obvinenia.

Nie tak celkom. Raz sla v nasom meste fama o tom, ako dostal jeden chalan 10 rokov na sude za nelegalny sw.
Nakoniec sa z toho vyklubalo, ze mu dali 10 rokov za falsovanie penazi, sw nebol v rozsudku vobec zmieneny, ale BSA to vtedy vyuzila na propagandu vo svoj prospech.
Ak mu nebudu vediet dokazat veci, ktore chcu tak sa chytia aj sw samozrejme.

- Policie ho necha odemknou soudnim prikazem (coz neni zrovna zadarmo, neni to hned) pres operatora, tusim pres PUK, nejsem si jisty.
*Navic pro samotny vypis hovoru, odeslanych SMS etc nepotrebuje PIN. Tak jako k informacim pozici relé anten kde jsi byl pri hovoru, nebo odeslani SMS jim muze zdelit poskytovatel, mozna zalezi na vaznosti trestného cinu..