Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Compaq 6720s - kernel stack inpage error

Dobrý večer,

mám problém s notebookem mého táty. Už je poměrně starý, nejmíň 7 let - HP Compaq 6720s s Windows Vista (legální, když vycházely aktualizace, instalovaly se). Poslední dobou po plus minus hodině vždy buď úplně vytuhne, nebo hodí modrou smrt - kernel stack inpage error (viz obrázek). Je úplně jedno, jaké zrovna běží aplikace.

Mám podezření, že nějaká součástka prostě přestala fungovat správně. Taky jsem přemýšlel, jestli se notebook nepřehřívá, ale to by se asi choval jinak... Modrá smrt něco píše o nově nainstalovaném softwaru - žádný nový software ale nebyl před touto závadou nainstalován (leda že by tam vlezl nějaký malware...) Je vypnout cachování dobrý nápad - mně připadá, že počítač bude ještě pomalejší?

Prosím vás, nemáte nějaké nápady, jak lépe diagnostikovat, co je špatně, a jak to opravit?
Děkuji.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0x77--kernel-stack-inpage-error
doporučují tam kontrolu paměti. buď tím krámem ve windows, nebo z boot cd.
taky kontrolu disku na kterém leží vadný swap:
- jednak kontrolu smart parametrů
- taky kontrolu souborového systému
předtím doporučuju swap úplně zrušit. po kontrole ho zas nastavit, ale tentokrát malý a napevno, typicky 512mb dolní/horní mez.

na rochnění se v historii bsod je dobrý nirsoft bsod viewer.

pozn: fotky se ukládají vždy jako jpg, nikdy jako .gif

Ještě malé pozorování: Po nastavení swapu na 512 MB a změny nastavení "pro výkon" místo "pro vzhled" se chtěl počítač restartovat. Tak jsem ho nechal restartovat (nedošlo k vypnutí "na tvrdo"). Při restartu se spustil checkdisk. Celkem 3x zůstával na některém řádku několik minut (obrázky 203, 204 a 205). A pak se zmínil od souboru dbgeng.dll (obrázky 206 a 207). V CrystalDisku se nyní zvýšel "počet oprav chybného čtení" z 60 na 61.