Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ntb na programování (do 50 tis.)

Ahoj potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na programování.
Prohledal jsem několik stránek s doporučeními, vybral stroje co se mi líbí, přečetl o nich recenze, několik jsem jich vyřadil ale pořád mi zbývá několik kandidátů a nevím jaký vybrat.
Chtěl bych nahradit starý HP Probook 450 G2, časem dostal 16gb ram a ssd, ale procesor i5 nestačil (model bohužel nevím, původně měl 1tb hdd, 8gb ram, intel grafiku, ale ani tak se mi nepovedlo model cpu dohledat)

Nový ntb by měl sloužit na práci v kanceláři a při víkendovém cestování (hry ne).

Zhruba moje požadavky:
Potřebuji:
* 14-15,6" displej nejlépe 1920x1080 (menší ne)
* možnost připojit alespoň 1x hdmi (přímo do ntb, nebo přes redukci)
* možnost připojit 2x hdmi (jakkoliv, přes dokovací stanici, dokovací hub, ...)
* >16gb ram
* >500gb ssd (256 bych asi taky zvládnul)
* silný procesor, který se nebude po půl minuté zátěže throttlovat na polovinu výkonu kvůli nedostatečnému chlazení (takže asi nechci ty 9mm silné ultrabooky)
* váha kolem 2kg
* alespoň méně náročná práce na baterce > 4h
* cena do 50. tis (spíš tak 40-45)

Hodilo by se:
* numerická klávesnice
* podsvícená klávesnice
* 4g modem
* IPS panel
* lepší odolnost (robustní konstrukce, kvalitní materiál)
* čitelnost na slunci

Nehodilo by se (nechci):
* optická mechanika
* dedikovaná nebo profi grafická karta (stačí integrovaná)
* display 4k nebo širší než 2500px (zbytečně žere baterku?)

Provozovat na něm budu:
* chrome cca 20 záložek
* druhý browser cca 5 záložek
* docker (mysql, redis, mongo, rabbit-mq, apache, vše současně)
* phpstorm (někdy 2 otevřené projekty)
* youtube video / spotify (hudba)
* db klienti (cca 2 aplikace asi ne moc náročné)

Zde porovnani.htm je seznam ntb, které jsem vybral.

A teď moje otázky:
1) který ntb vybrat, který byste doporučili a čemu se raději vyhnout? (nemusí být ze seznamu)
2) ntb se prodávají ve více konfiguracích s často vysokým cenovým rozdílem oproti parametrům, je lepší koupit např. levnější konf. s 8gb ram a druhou 8gb ram si přikoupit a nainstalovat sám?

Díky za Vaše podněty :-)

Právě Dell XPS jsem vyřadil, jsou hodně placatý = menší větráček a horší chlazení, což pak vede k rychlejšímu throttlingu procesoru, navíc z reneczí jsem se dozvěděl že u řady XPS je často otravné bzučení součástek (asi kondenzátory, napájecí kaskády?)

Tak nějak favorizuju Lenovo T480/L580, HP 650 G4, Dell Latitude 5590/1, nebo HP Zbook 15 G5 ale dál už nevím co vybrat, která značka je lepší, odolnější, vydrživší delší dobu, atd..

Pokud jsi schopný pořídit slušný notebook, který tě bude živit, pak si určitě pořídíš NBD záruku (to nabízí jak Dell, tak i Lenovo). Pak, co se týká problémů jsi chráněný.
T480 mám zatím jen asi 2 měsíce, za tu dobu jsem na nic problematického nenarazil.
Co se týká tvého požadavku na 2 HDMI výstupy, tak jeden je přímo jako konektor, druhý máš přes redukci z USB C.
Jestli máš pracoviště se 2 monitory, externí klávesnicí, pak bych zvážil dockstation.

Jak je to s NBD zárukou u Lenova?
Jakože si to koupim jako službu? Dá se koupit notebook na jednom eshopu (kde je levný, ale shop nenabízí nbd) a pak záruku na jiném shopu (který má drahý ntb ale nabízí i nbd)?
Třeba na alze jsem u Lenova T480 nikde nbd záruku nenašel.

MacBook urcite nechci, jednak je to drazsi ve stejne konfiguraci, chlazeni nic moc (prostě jako u všech placatých ntb), kdyz builduje docker tak to hučí jak fén a navíc na MacOS jsou problémy se synchronizací mountnutych souborů v dockru.. pro mne jako linuxaka to prostě neni.
Ale díky za názor ;-)

- Na uvedené aplikace také bez problému pouzivam dnes jiz na postarsim MacBook AIR (Python, Django, Apache, databaze SQL, virtual machine). To ze neni vykonove na stejné urovni neznamena ze je pomalejsi, aplikace pod OSX jedou stejne dobre (né-li lépe) jak aplikace pod Windows.
* Jsem si vedom ze to neni korektni porovnani, ale prirovnal bych to trochu neco jako telefony Android a telefony iPhone kde s 512Mo dokazi podat stejny vyko jak 1Gb u Android. (ano jeste jednou opakuji je to hloupej priklad)

- Celkove me OSX na toto zamereni vyhovuje vice, celkove rychlejsi a rychleji se i v jeho GUI orientuji (+ klavesove skratky) . Samotny AIR je lehky, exelentni vydrz baterie i po nekolika letech, tichy (prehrivani jsem jeste nezaznamenal)..
* Proto jsem OSX nainstaloval i na muj vykonejsi NTB s i5 + GTX@NVIDIA (ve verzi Hackintosh). Ale tomu ze tazatel MAC nechce rozumim a da se to pochopit. (mozna bych zakoupil i NTB bez OS a nainstaloval , pouzil i Linux. Myslim ze tech moznosti jak Windows je vice)

Nic proti, kolegové co mají MacBook Air, to prostě moc nedávají, potřebujeme v dockeru komposovat několik náročných aplikací, s mountováním souborů a rsync je pomalý, docker machine je rychlejší, ale zase se občas (i párkrát za den) zasekne, je potřeba shodit docker, případně rebuildnout image a to je na těch Airech na 10 minut. (a při tom právě dost hučí) Časem v dalších verzích dockeru ten sync určitě nejak použitelně vyřeší. U kolegů co mají Pro bych řekl že to je lepší (rychlost, chlazení) ale to je zase mimo muj rozpočet.

Predrazeny ? Co pak takovy Microsoft Surface, nebo telefony Samsung :-p
Od Apple mam hodne veci (iPAd, AppleTV, AIR port na zalohy/TMachin, iPhony nekupuju), nestalo me to vic jak veci od microsoftu (od kterého mam zakoupené uz treti Microsoft Surface + naké mensi drobnosti) i jejich servis je na urovni..
*Jestli na to nekdo nema penize, nebo se mu to zda drahé tak at si to nekupuje. Me jejich vyrobky jedou dodnes tak si klidne priplatim a klidne si to minuskujte jak chctete "frajeri".

tu nejde či sa ti vráti cena toho ntb prací... když máš príjem 2000€/mesiac a kúpiš macshit za 1500€, tak sa ti to áno za 3 týždne vráti, lenže když kúpiš za 750€ iný stroj ktorý zvládne stejnú práci, tak sa ti to vráti za necelé 2 týždne.... ;-) Iné je když MacBook dostaneš a nezaplatíš zaň, tak ok, ale vlastné peniaze bych na mac nikdy nedal... nie že bych nemal, ale za 1500€ si radeji kúpim niečo iné, iný počítač, ktorý mi dá ešte viac, alebo si zaplatím dovolenku. ;-)

Takže nic od nich nemáš, nepoužíváš, až na internetové výstřižky jejich kvalitu neznáš, nikdy jsi na tom nepracoval, nekupuješ ? Tak jen hloupě placáš a odsuzuješ příspěvky jiných uživatelů kteří jejich výrobky zakupují a použivají. To že studenti, nebo i běžní lidé mohou zehnat slevové bony (mě v listopadu došel jako kazdý rok slevový kupon na -20% pro MacBook AIR protože už od nich něco zakoupené mám), ale to jde zcela pres tebe a jen komentujes opět něco o čem nemáš ani páru. Kup, použij, otestuj a pak mrmlej, to pak beru. Sorry, ale toto je jen jakési vnucení tvého pohledu na věc, nic víc. Málo kdo zaplatí plnou cenu, ale to už se pak musí kazdý sám před nákupem klepnout do čela.