Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na telefonu nefunguje dotyk

Dobrý den, přítelkyni asi na 2sekundy spadl telefon do vany. Tak hned jsem ho dal do rýže. Telefon funguje, ale vůbec nereaguje na dotyk. Vše funguje jak má jen tím prstem prostě nic nejde zmáčknou. Budu moc rád za rady děkuju

Asus ZenFone 3 Max ZC520TL 2GB/32GB
Upravena velikost písmen. (karel)

Zas ta rýže, na to už dojelo telefonů... Otevřít vše, co jde bez nářadí, vyndat vše (kartu SD, SIM, šuplíček, baterku a sušit a profukovat čímkoli (vlažným vzduchem) i několik dní. Jestli byla ve vaně voda s mořskou solí nebo pěna, tak potěš pámbu, jestli už čvachtá v telefonu víc dní...

Není zbytečné psát o vysušení, ta voda zatekla do mikro skulin a bude tam držet hodně dlouho. Nemám tušení, co bude stát výměna dotykové plochy, ale rozhodně méně, než celý displej. Je tam v těch kapacitních bazmecích stále voda. Je naděje, že když to dáš na teplo, budeš foukat vlažným fénem, tak to po týdnu vyschne a bude funkční. Jinak servis, nebude to horentní suma. Též se dá telefon vhodit do lihu nebo isopropylu, ten rozpustí vodu ve skulinách a sám rychle vyschne. Foukat vlažným vzduchem. Ale to už nebude nutné, když ostatní funkce telefonu šlapou. V té dotykové vrstvě vydrží voda opravdu hodně dlouho.

Rozebrat. Ano, i "nerozebíratelný" mobils nemožností vyměnit akumulátor lze rozebrat. Následně nechat vyschnout. Pak zkontrolovat oxidaci. Mě takto zoxidoval přímo konektor na MB u kšandy od displeje, tudíž mi dotyk fungoval, ale displej ne. Výměna MB se pochopitelně nevyplatí. Doporučuji napíchnout k telefonu myš, stáhnout data a zaopatřit se novým ;-)