Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem COM port na nové desce

Zdravím dobrí ľudia :D
V práci som menil pc za kvázi nový a dochádzkový portál na čipy sa pripájal cez COM kábel. Starý pc bol skutočne starý a túto komunikáciu umožňoval, no je už preč a nemám sa teraz ako spojiť s portálom, pretože nový PC COM port nemá. V správe zariadení áno, čo mi je divné. Chcem sa spýtať či na to je adaptér COM male to USB alebo pod.. Z portálu ide kábel ako na ethernet a z druhého konca má COM koncovku. Či by nestačilo komuniklvať ze klasický kábel na ethernet :D
Díky za radu
Změna předmětu, původně: COM (Prasak)

Díky moc. Nahodím tam teda COM na dosku.
btw. dalo by sa to nejako prepojiť aj cez adaptér (napr. ten sieťový kábel z portálu -> COM female výstup -> COM male vstup do adaptéra) -> USB adaptér výstup do PC ?