Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dva OS na jednom PC - W10 a W8.1

Prosím o radu, mám na pc nainstalován Win 10. Disk je rozdělen na 3.
Chci se ale vrátit na Win 8.1 (koupil bych druhou licenci).

Otázka je jestli by to takto šlo mít na počítači oba systémy a při bootování vybírat který se má spustit.

Děkuji

jestli se vracíš k původním w8.1 (ze kterých bylo upgradováno na w10), původní product key 8.1 by měl by jít aktivovat na tom pc.
možná to mrchosoftím záměrem nebylo, ale při dualbootu nepoužíváš dva os současně, ničemu to nevadí.

jen bych před těmi pokusy udělal imagovacím programem zálohu malého oddílu s bootloaderem (říkali mu snad "system reserved").
funkční demo boot cd, bez instalace:
http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2018.iso