Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opotřebení SSD

Ahoj,
koupil jsem si SSD disk a už druhý den tu vesele konvertuji textury, docela hodně dat. Teď mi došlo, že vlastně SSD mají nějakou životnost. Ale nemůžu se dopátrat toho, jak zjistit, kolik zbývá. Z toho Crystal infa nejsem moc chytrý.

Co myslíte, blbý, nebo ještě dobrý?

Díky :)

i ty máš nějakou životnost a taky to neřešíš.
nově přidané parametry pro ssd jsou přidané až na konci výpisu smart, musel bys odrolovat dolů nebo si zvětšit okno. aktuální hodnoty jsou "raw", v hexa formátu.
případně výrobci ssd dodávají vlastní utility, vhodnější pro tyto disky.

Defragmentace SSD je samozrejme kravina. Optimalizovat SSD pres TRIM samozrejme delat. Vestaveny defragmentovaci program mam vypnuty, pouzivam jiny, mam nastavenu automatickou defragmentaci HDD a pravidelne provadeni trimu na SSD. Az se provede update Win10, tak si taky radeji zkontroluji, jestli mi to systemovou defragmentaci nezapnulo. (osobne diky za tip)

100% v CrystalDiskInfo by melo znamenat, ze jsou stale vsechny bunky aktivni. Postupne budou nektere bunky umirat a tim bude klesat to procento. Na umrele bunky uz se nezapisuje, jsou deaktivovany, takze to nejakou dobu nevadi. Az tam CrystalDiskInfo napise, ze to dobre neni, myslim, ze prvne se zobrazuje zlute Pozor, tak bys mel zacit premyslet o vymene. Neznamena to ale, ze SSD nemuze umrit driv = proste muze kiksnout elektronika, akorat kdyz kiksne elektronikma u SSD, tak je to definitivni konecna, proto pokud neces prijit o data na SSD, tak pravidelne zalohuj.