Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypis souboru

dobry den mam problem s vypisem . používám temto script

<?
$nas_sou="index.php";
$adresar = "downloads";
$handle=opendir($adresar);
chdir($adr esar);
$i=0;
$j=0;

while (false!==($file = readdir($handle)))
{
    if ($file!="."&&$file!=".."&&!is_dir($file)&&$file!=$ nas_sou)
    {
        $soubor[$i]="$file";
        $velikost[$i]=filesize ($file);
        $zmena[$i]=date("H:i:s d.m.Y ",filemtime($file));
        $i++;
    }
    if ($file != "downloads" && is_dir($file))
    {
       $adresar[$j]="$file";
        $j++;
    }
closedir($handle);
function vypis($s,$v,$z)
{
       echo "<table>\n";
	echo "<tr><td><b>Soubor</b></td><td><b>Velikost</b></td ><td><b>Datum přidání</b></td>";
       for($i=0;$i<count($s);$i++)
       {
        echo "<tr><td>";
        echo '<a href="'.$s[$i].'">'.$s[$i].'</a>';
        echo "</td><td>$v[$i]";
        echo "</td><td>$z[$i]";
        echo "</td></tr>\n";
       }
       echo "</table>\n";
}

echo "<br>";
vypis($soubor,$velikost,$zmena);
?>

Vše se mi sice vypíše z daného souboru ale nastavíse cesta kněmu špatně.
přiklad jak se mi to zobrazuje: soubor.rar
ale ve skutecnosti se to ma zobrazovat takto : soubor.rar
nevite jak to opravit aby adresa pro stazeni byla spravna? Děkuji za případné rady..
Zmena kategórie, pôvodne: Ostatné (los)

mas v tom komplet chaos. Robis si tam zoznam adresarov (pole $adresar) ale nikde ho nepouzivas. Neprechadzas ani rekurzivne adresare.

Ak ti ide len o ten link, tak si oprav napr.

        echo '<a href="downloads/'.$s[$i].'">'.$s[$i].'</a>';

aj tak mas v tom scripte vsade to "downloads" natvrdo, a $adresar si prepises v tom cykle, proste bordel. Skus si najprv nastudovat zaklady PHP.

... alebo ako pisal Krata, presun si ten .php subor do zlozky downloads a potom ho nemusis menit.

chichi já to nestudoval, myslel jsem že má tohle, protože to také používám

<?php
$ces = getcwd();
$adr = array_pop(explode("./", $ces));
?>

<?
$nas_sou="index.php";
$handle=opendir('.');
$i=0;

while($file=readdir($handle))
{
$ftime[filemtime($file)] = $file;
}
krsort($ftime,1); //sestupne razeni

foreach ($ftime as $file)
{
  if ($file != "." && $file != ".." && !is_dir($file)&&$file!=$nas_sou)
    {
        $soubor[]=$file;
        $velikost[]=round((filesize($file)/1024/1024),3);

 $zmena[]=date("j.m.Y ",filemtime($file));
    }
closedir($handle);

function vypis($s,$v,$z)
{
       echo "<table>\n";
       for($i=0;$i<count($s);$i++)
       {
         echo "<tr><td>";
         echo "<a href=\"".$s[$i]."\">".$s[$i]."</a> ";
         echo "$v[$i] MB <font size=-1>(";
         echo "$z[$i])</font>";
         echo "</td></tr>\n";
       }
       echo "</table>\n";
}

vypis($soubor,$velikost,$zmena);
?>

Ty to mas ale normalne, bez chaosu, jemu ale do toho uz bastlil nejaky "expert", ehm.
Pozeram ze ked to jeho "riesenie" skopiruje do adresara downloads tak mu to tiez nepojde lebo bude chciet otvorit downloads/downloads :-) Tak bud pouzije to tvoje v adresari downloads, alebo moze zmenit ten jeden riadok ako som pisal uz vyssie. A mal by sa naucit trochu PHP :-)