Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herná zostava do 500-600€ ?

Dobrý deň, mám takúto PC zostavu:
Motherboard: ASUSTeK COMPUTER INC. H81-GAMER (SOCKET 1150)
CPU: Intel Pentium G3258 @ 3.20GHz
GPU: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050
RAM: 16 GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz
Premýšľam ale nad prerábkou, nakoľko by som na nej chcel rozohrať KCD aspoň na low settings s cca. 30 FPS. Dual Core procesor tu ale asi zohráva tie najväčšie problémy, neviem, či nebude potrebné vymeniť aj základnú dosku za nejakú "modernejšiu", preto mám pár otázok:
1.) Je možné v súčasnej dobe ešte niekde zohnať výkonnejší procesor so socketom 1150 ? (okrem bazárov)
2.) Pokiaľ už nie, je možné zohnať motherboard, ktorý by bol cenovo dostupný, pasovala by tam RAM, GPU, a napriek menej výkonnejšej grafickej karte by hra bola hrateľná ?
3.) Aké komponenty by bolo vhodné ďalej zvoliť, aby sa dalo zmestiť do vyššie uvedeného budgetu ? (napr. CPU, pozeral som na Ryzen 5 a z hľadiska výkonu a ceny vyzerá fajn, lenže dokázal by hru bez výraznejších fraps dropov "utiahnuť"?)
Teraz som tu položil asi dosť náročnú otázku, takže budem naozaj vďačný každému, kto sa v tom vyzná lepšie než ja, a vedel by mi navrhnúť vylepšenie/prerobenie súčasnej zostavy a komponentov v nej. Hru a jej požiadavky nájdete napr. tu : https://store.steampowered.com/app/379430/Kingdom_Come_Deliverance/

600 EURo je na novy herni stroj na narocnou PC hru malo. Dosetri vic penez.

Alternativne si kup vykonejsi grafickou kartu, kterou muzes zacit pouzivat hned a sestri dalsi penize na ten stroj s RyZenem 5 2600 pripadne 2600X, ktere dnes zvladnou vsechno a zaroven maji dobry pomer ceny.

A druha alternativa by mohla byt slozit pocitac postaveny na tom RyZenu a nechat zatim tu grafiku co mas a dosetrit na vykonejsi. Na KCD to bude chtit aspon RX580 nebo GTX1060.

Alternativne si kup vykonejsi grafickou kartu, kterou muzes zacit pouzivat hned

Ak by som napríklad vybral grafickú kartu MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8 G, bola by k súčasnej zostave "použiteľná" ? (t. j. dal by sa jej výkon v spolupráci s ostatnými súčastnými komponentmi využiť ?). A z dlhodobejšieho hľadiska, bolo by pri novej zostave s vhodnou základnou doskou možné prepojiť obe grafické karty spolu?

Pokiaľ by som zostavil nové PC, takáto zostava by bola na KCD vhodná ?
Motherboard: MSI B350 GAMING PLUS
CPU: AMD RYZEN 5 2600X
RAM: HyperX 16 GB KIT DDR4 2400 MHz CL15 Fury Black Series
GPU by mi tam pasovala aj súčasná, ak by som neskôr našetril viac, mohol by som pridať aj ďalšiu. Na RAM by sa dalo niečo ušetriť, pokiaľ by bola v obchodoch ešte nejaká iná vhodná základná doska, ktorá by podporovala výkonnejšie procesory AMD/Intel a zároveň pamäte typu DDR3 - v tom prípade by som zbytočne nekupoval takú istú RAM v DDR4 verzii. Sockety typu AM4/1151 pri spolupráci s RAM-kami typu DDR3 však zohnať z obchodov už ťažko, existuje ešte nejaký socket, do ktorého pasujú cenovo dostupné, výkonnejšie CPU, ako je to pri Ryzenoch a i5-kách ?
A ak nie, oplatí sa vôbec zostava, ktorú som navrhol ?

Na ten zdroj bych si raději dal bacha - pokud bys tam pak přidal např. tu RTX 2070, pro jistotu bych koupil nějaký solidní 500watový, aktuálně tam podle mě bude sotva 400... Ale ber to tak, Ryzen 5 2xxx v kombinaci s nějakou levnější deskou pro socket AM4 opravdu není drahá kombinace a troufl bych si i navrhnout, že zpočátku by sis ještě chvíli vystačil i s 8 GB (jeden modul) RAM !DDR4! a později dokoupil další 8 Gb modul - třeba s tou grafikou. Otázka ale je, kolik peněz bys za to byl ochoten dát... Možná by se dalo i počkat na RTX/GTX 2060, těžko říci. 2070 je přece jen dost drahá, vzhledem k ostatním komponentům na bázi AMD

Rovněž bych pak do budoucna doporučoval nějaké menší SSD pro systém, hlavní apliakce a 1-3 nejhranější hry (250 Gb celkem stačí)

PS: ta budoucí 2060 na KCD bude bohatě stačit - za předpokladu, že si vystačíš s FullHD

PPS: kdyby se ti finanční sitauce v průběhu času zlepšila a začal by si uvažovat o nějakém 4K monitoru, počítej s tím, že při nastavení ultra detailů u moderních her by nestíhala ani 2070, čímž se dostáváme do vysokých cenových relací