Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herná zostava do 500-600€ ?

Dobrý deň, mám takúto PC zostavu:
Motherboard: ASUSTeK COMPUTER INC. H81-GAMER (SOCKET 1150)
CPU: Intel Pentium G3258 @ 3.20GHz
GPU: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050
RAM: 16 GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz
Premýšľam ale nad prerábkou, nakoľko by som na nej chcel rozohrať KCD aspoň na low settings s cca. 30 FPS. Dual Core procesor tu ale asi zohráva tie najväčšie problémy, neviem, či nebude potrebné vymeniť aj základnú dosku za nejakú "modernejšiu", preto mám pár otázok:
1.) Je možné v súčasnej dobe ešte niekde zohnať výkonnejší procesor so socketom 1150 ? (okrem bazárov)
2.) Pokiaľ už nie, je možné zohnať motherboard, ktorý by bol cenovo dostupný, pasovala by tam RAM, GPU, a napriek menej výkonnejšej grafickej karte by hra bola hrateľná ?
3.) Aké komponenty by bolo vhodné ďalej zvoliť, aby sa dalo zmestiť do vyššie uvedeného budgetu ? (napr. CPU, pozeral som na Ryzen 5 a z hľadiska výkonu a ceny vyzerá fajn, lenže dokázal by hru bez výraznejších fraps dropov "utiahnuť"?)
Teraz som tu položil asi dosť náročnú otázku, takže budem naozaj vďačný každému, kto sa v tom vyzná lepšie než ja, a vedel by mi navrhnúť vylepšenie/prerobenie súčasnej zostavy a komponentov v nej. Hru a jej požiadavky nájdete napr. tu : https://store.steampowered.com/app/379430/Kingdom_Come_Deliverance/

Na ten zdroj bych si raději dal bacha - pokud bys tam pak přidal např. tu RTX 2070, pro jistotu bych koupil nějaký solidní 500watový, aktuálně tam podle mě bude sotva 400... Ale ber to tak, Ryzen 5 2xxx v kombinaci s nějakou levnější deskou pro socket AM4 opravdu není drahá kombinace a troufl bych si i navrhnout, že zpočátku by sis ještě chvíli vystačil i s 8 GB (jeden modul) RAM !DDR4! a později dokoupil další 8 Gb modul - třeba s tou grafikou. Otázka ale je, kolik peněz bys za to byl ochoten dát... Možná by se dalo i počkat na RTX/GTX 2060, těžko říci. 2070 je přece jen dost drahá, vzhledem k ostatním komponentům na bázi AMD

Rovněž bych pak do budoucna doporučoval nějaké menší SSD pro systém, hlavní apliakce a 1-3 nejhranější hry (250 Gb celkem stačí)

PS: ta budoucí 2060 na KCD bude bohatě stačit - za předpokladu, že si vystačíš s FullHD

PPS: kdyby se ti finanční sitauce v průběhu času zlepšila a začal by si uvažovat o nějakém 4K monitoru, počítej s tím, že při nastavení ultra detailů u moderních her by nestíhala ani 2070, čímž se dostáváme do vysokých cenových relací