Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spustit -"zprovoznit" Win.7 ve starším notebooku?

5-ti letý vnuk si hrál se spuštěným starším NB s OS W 7 a nějakým nezjistitelným zásahem došlo k tomu, že nyní po spuštění a náběhu se pouze zobrazí hláška (přeloženo):
"restartujte a vyberte správné zaváděcí zařízení
nebo vložte zaváděcí médium do vybraného spouštěcího zařízení a stiskněte tlačítko"
Na stisky některých tlačítek (vč.enter) se pak hláška stále opakuje.
Do Biosu se přes tlačítko F2 dostanu, ale co a kde je potřeba provést, aby se spustily Windows, to nevím.
Jedná se o BIOS Vendor Version 208, VBIOS Version 2111.I13K54L.004, EC Version b32d0d0001.
Pokud stisknu v položce Biosu na stránce "Save end Exit" v položce "Restore defaults" Yes u "Load Optimized Defaults" (obnovit výchozí nastavení), nic se neděje.
Prosím o radu (ale moc se v této problematice nevyznám, tak prosím "polopaticky"). Dík.

pravděpodobně jde o ami bios, což je celkem jedno.
buď hned na první záložce ukazuje z čeho bude bootovat, nebo zkontrolovat záložky "sata" a "boot".
pomohla by i fotka z mobilu.
otec toho vnuka by to taky dal.

disk se dá vytáhnout, přidat do stolního pc (potřebuje sata kabel) a zkontrolovat že nedělá divné zvuky, je vidět obsah, nemá smart chyby.

Tak, a hlavně disk v notasu toho vydrží opravdu hodně, takže pokud není vidět v biosu znamená jediné vypadený disk s konektoru.

Takže pro tazatele: odmontuj kryt hdd (ze spodu) a tam je hdd. Stačí ho zasunout do slotu. Jinak nástroj na opravu systému je na instalačce samotného Win 7.
Tedy při načtení Win 7 (z dvd,flešky a spol) je na výběr instalace nebo oprava.