Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD 100% vytížení při startu

Při startu mám 100% vytížené SSD asi 80sekund než se konečně uklidní. Jedná se o ADATA Ultimate SU800 - 128GB... Ze 118 mám ještě 43GB volného, takže přeplněností to není. Nechce se mi věřit, že by po roce a půl šel SSD do kytek. Někdo ví co s tím?

se obávám, že registruješ jen běžné aplikace v "po spuštění". na pozadí běžící služby a naplánované úlohy asi ignoruješ.
projdi si výpis ms autoruns.
každopádně když to číslo vidíš třeba ve správci úloh, tak si vedle taky přečteš, kterému procesu to patří. těžko k tobě někdo pojede domů, aby si to přečetl za tebe.

když to dělalo jen občas a teď ne, vypadá to na ty aktualizace windows. možná ověřovaly a sosaly verzi 1809 - a třeba selhaly a budou ho sosat zas, obvyklá nefunkčnost aktualizací.
(ale vytížení disku je jen obvyklá mrchosoftí tupost. když řekneš, že jdeš rychlostí 100% - co to je za rychlost?)

antivir: větší zátěž po startu je pro ně typická. záleží jestli je k něčemu užitečný, nebo se jen léta zbytečně spouští a nic nenajde.
přesná verze je tajná, takže k němu nejde napsat nic.

o hw taky ani slovo, není jasné zda ten systém má rezervy, nebo jde např. o dýchavičný netbook.

Pokud by toto všechno vyšlo negativní, možná by to mohl být i nějaký malware nebo tak - určitě ty aktualizace ale manuálně zkontroluj, popřípadě vymaž jejich dočasné soubory a zkus to ručně znovu. Někdy se aktualizace vinou třeba předčasného vypnutí nemusí povést...

Jak dlouho to trvá? Vzpomínáš si, jestli jsi v poslední době instaloval nějakou aplikaci, která by hned po startu mohla spouštět nějaký náročný proces? - Mrkni do správce úloh: jednak do sekce "po spuštění," ale hlavně si ihned po přihlášení zkontroluj vytížení disku dle aplikací - nějaký proces by to měl způsobovat.

Aby se jednalo o HW problém, musel bys mít opravdu smůlu na vadný kus, moderní SSD po roce a půl opravdu neodcházejí :)

Zkus ještě v nastavení disku (vlastnosti) provést TRIM (u SSD je to namísto defragmentace - na tom samém místě, u kontroly chyb svazku (naviguju dle win10)

Je to ale trochu zvláštní - tohle byl obvykle problém klasických HDD - obzvláště ve win10, ty při startu moc nestíhaly...