Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při instalaci ovladaču gk se sekne počítač

Zdravím,při instalaci grafické karty se mi sekne počítač.Zkoušel sem vyměnit grafickou kartu ale opět i na jiné se to seklo. Při používání pc na integrované grafice procesoru normálně funguje.Je dost možné že má původní se rozbila a ta jiná-byla od kamaráda který sám nevěděl jestli funguje je taky rozbitá.Ale že by to dělalo stejnou chybu ? Při instalaci ovladačů (zkoušel sem starší i novější),zčerná obrazovka počítač se sekne a je nutno tvrdě ho vypnout(při zčernání se roztočí větráky gk o dost více).Grafické karty jsou radeon r9 270 a hd 6850.Ovladače nejdou nainstalovat poté co začal pc blbnout a přeinstaloval sem ho.Staré ovladače sem odinstaloval předtím než se formátoval disk.Když sem se už někde ptal bylo mi řečeno at zkusím vyměnit zdroj.Měl sem crono 500w,dnes sem kupoval zalman 600w a nic. občas se ani nedostanu na plochu když mám monitor zapojený v gk,někdy mě to tam pustí a někdy se to sekne po zobrazení bios loga a opět je třeba tvrdě vypnout. Když najede pc do automatické opravy tak mi zas nejde klávesnice,ještě do toho mi to občas ukazovalo při zapojení gk chybu srttrail.txt. Disky jsou také v pořádku podle crystal disk info. Ještě mě napadlo jestli třeba nemohla nějak základní deska zničit ty grafické karty,mám v plánu si na vánoce koupit novou gk a byl bych nerad kdyby se při prvním zapnutí nějak rozbila.Díky za rady.

základní deska je amd nebo intel? amd má balík ovladačů integrovaná grafika + chipset driver pro základní desku, intel ne.
bez něj bývá špatná podpora periferií.

neustálé pády / vypínání natvrdo způsobují chyby souborového systému, po restartu se naběhne oprava disku v modré obrazovce, během toho je klávesnice zablokovaná.

někdy se to sekne po zobrazení bios loga a opět je třeba tvrdě vypnout.

ani žádná chybová hláška? zobrazení loga desky v biosu vypnout! na obrazovce za ním se můžou vypisovat zajímavé chyby.

základní deska asi ty karty neničí, ale může být sama vadná (obsluha pcie sběrnice).

- - - -
karel: dík za starší odkaz. takže ztráta času.