Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB WiFi pripojenie

Dobrý večer, mám v pláne si zakúpiť tento USB wifi, ale chcem sa spýtať, že či to naozaj zrýchli internet na tých 1 300Mbps, ako sa tam píše, alebo to záleží hlavne podľa toho, koľko Mbps poskytuje tarif internetu?

Řešení:

alebo to záleží hlavne podľa toho, koľko Mbps poskytuje tarif internetu?

Samozřejmě záleží.

tých 1300 Mbps znamená (maximálna) priepustnosť, resp. priepustnosť za ideálnych podmienok,... prirovnám Vám to k čerpadlu vody, to že čerpadlo vie odsať 20000 litrov vody zo studni za hodinu, neznamená že když dáte do studni kde je 500 litrov vody toto čerpadlo, že Vám to o hodinu odsaje 20000 litrov.... rovnako nemôžte očakávať že když Vám poskytovateľ dá 20Mbps Internet, a že když zakúpite Router, WiFi kartu alebo AP, atp. u ktorého bude udaná priepustnosť 500Mbps, že Vám to zrýchli Internet na 500Mbps, ne to fakt takto nefunguje. Okrem toho tieto WiFi USB bazmeky moc neodporúčam, radšej zakúpiť mini PCIe Wifi kartu, a z neho vytiahnuť do magnetickej základne s anténami káble.

[images]

tých 1300 Mbps znamená (maximálna) priepustnosť, resp. priepustnosť za ideálnych podmienok,... prirovnám Vám to k čerpadlu vody, to že čerpadlo vie odsať 20000 litrov vody zo studni za hodinu, neznamená že když dáte do studni kde je 500 litrov vody toto čerpadlo, že Vám to o hodinu odsaje 20000 litrov.... rovnako nemôžte očakávať že když Vám poskytovateľ dá 20Mbps Internet, a že když zakúpite Router, WiFi kartu alebo AP, atp. u ktorého bude udaná priepustnosť 500Mbps, že Vám to zrýchli Internet na 500Mbps, ne to fakt takto nefunguje. Okrem toho tieto WiFi USB bazmeky moc neodporúčam, radšej zakúpiť mini PCIe Wifi kartu, a z neho vytiahnuť do magnetickej základne s anténami káble.

[images]