Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy kolem 50K, hra + stream

Ahoj,

před zhruba 6 - 7 lety mi zde M-Pol na tomto foru doporučil sestavu za příjemnou cenu (asi 25 000), se kterou hraju do teď:

Skříň: Zalman Z9 U3
Disk 2: WD Velociraptor 250GB
Základní deska: MSI H97 GAMING 3
CPU: Procesor Intel Xeon E3-1231 v3
Chladič CPU: Xigmatek SD1283 Gaia
GPU: Sapphire HD 7950 Vapor-X OC 3GB
Ram: Crucial Balistix Tac. 16GB (4X4)
Zdroj: Seasonic S12II-520W

kterou jsem ještě doplnil o hardisky: Disk 1: SSD disk Crucial MX100 256GB, Disk 3: Western Digital Black 1000GB, Disk 4: Western Digital Blue 2000GB

Tahle sestava je furt plně funkční (až nějaký detaily s casem a zdrojem) a hraju na ní hry jako nové COD:BO4 nebo Division.
Nicméně PC už je na konci svých limitů a aktuálně se snažím streamovat, když už hraju, takže bych potřeboval zlepšit herní zážitek mě, i sledujícím. Je mi ale líto tento PC rozebírat když fungoval vždycky dobře a pořád funguje a raději někomu věnuju.

Našel jsem zde sestavu od M-Pola basket.php, která se mi líbí. Chtěl bych se zeptat jestli je pro mě ideální s tím, že chci samozřejmě lepší výkon ve hrách, ale hlavně zaměřený na výšší FPS, plynulost?
Moc mě nezajímá 2K, 4K nebo VR, spíš opravdu potřebuju vyšší plynulost a víc FPS + kvalitní zobrazení (trochu mi vadí, když nepoznám trávu od protihráče).

Bude AMD RYZEN 7 2700X dostatečný na dalších pár let pro tyhle účely?
Je MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC nejvhodnější 2080 aktuálně?

A ještě prosím o doporučení jiné Case v podobné ceně nejlépe, klidně Fractal, ale s průhlednou bočnicí? Z nějakého důvodu jsem úchylnej na to, abych do PC viděl, i když je pod stolem :D.

Jinak pro renderování streamu používám druhou GPU, aktuálně nějakou starou 660, u nového PC pak použiju MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB, kterou ještě mám doma, takže CPU není streamem přiliš zatížen.

Předem děkuju za rady!

Ano, chápu, že když porovnávám Intel za 15K a Ryzen za 8K tak o něco horší to bude. Teď právě chci vyřešit "výhodnost". Pokud by Ryzen byl třeba jen o trochu výhodnější, ale zároveň by měl já nevím, problém utáhnout 2 GPU nebo měl větší dropy FPS nebo prostě něco výrazného, tak pak by už možná bylo výhodnější připlatit za Intel (pokud by to byla nějaká rozumná částka). Tuhle otázku chci právě tady vyřešit a vyjít se někam do těch cca 55K.

Tvoje stara sestava uplne v pohode utahne GTX1070 - vyzkouseno. Dost mozna by mohla minimalne v nekterych novych hrach utahnout i GTX1080 nebo RTX2070.

Takze pokud chces kompletni upgrade, tak asi premyslej o necem jeste vykonejsim - RTX2080 ?

Co se tyka streamovani, tak pokud pojede na grafice, tak by to moc naroky zvysit nemelo.

K RTX2080 bych klidne volil i RyZen 5 2600X, samozrejme RyZen 7 2700X pro tebe nebude v cenovem limitu problem.

Pokud bys chtel streamovat pres procesor, tak asi jedine pres Intel i9-9900K, pak uz je zajimava i RTX2080Ti. (Nebo pockat jeste rok na novou radu RyZenu 3000 s vyssim IPC.)

A nevytezujes si procesor nejakym antivirem nebo necim takovym? Ze by tvuj procesor nedokazal uzivit 1060 se mi nezda, kdyz tim samym uzivim 1070 v pohode. Ale tu hru nemam, treba je extremne narocna na procesor.

Zkus teda jeste nejakej process explorer a zjistit, jestli nemas nejaky problem ve Windowsech.

Jinak to vidim tak, jak jsem psal RTX2080 s R5 2600X nebo R7 2700X, popripade RTX2080Ti s i9-9900K. Proste nema cenu jit do noveho PC, ktere bude jen o neco vykonejsi, to bys byl za rok dva zase ve stejne situaci.