Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy kolem 50K, hra + stream

Ahoj,

před zhruba 6 - 7 lety mi zde M-Pol na tomto foru doporučil sestavu za příjemnou cenu (asi 25 000), se kterou hraju do teď:

Skříň: Zalman Z9 U3
Disk 2: WD Velociraptor 250GB
Základní deska: MSI H97 GAMING 3
CPU: Procesor Intel Xeon E3-1231 v3
Chladič CPU: Xigmatek SD1283 Gaia
GPU: Sapphire HD 7950 Vapor-X OC 3GB
Ram: Crucial Balistix Tac. 16GB (4X4)
Zdroj: Seasonic S12II-520W

kterou jsem ještě doplnil o hardisky: Disk 1: SSD disk Crucial MX100 256GB, Disk 3: Western Digital Black 1000GB, Disk 4: Western Digital Blue 2000GB

Tahle sestava je furt plně funkční (až nějaký detaily s casem a zdrojem) a hraju na ní hry jako nové COD:BO4 nebo Division.
Nicméně PC už je na konci svých limitů a aktuálně se snažím streamovat, když už hraju, takže bych potřeboval zlepšit herní zážitek mě, i sledujícím. Je mi ale líto tento PC rozebírat když fungoval vždycky dobře a pořád funguje a raději někomu věnuju.

Našel jsem zde sestavu od M-Pola basket.php, která se mi líbí. Chtěl bych se zeptat jestli je pro mě ideální s tím, že chci samozřejmě lepší výkon ve hrách, ale hlavně zaměřený na výšší FPS, plynulost?
Moc mě nezajímá 2K, 4K nebo VR, spíš opravdu potřebuju vyšší plynulost a víc FPS + kvalitní zobrazení (trochu mi vadí, když nepoznám trávu od protihráče).

Bude AMD RYZEN 7 2700X dostatečný na dalších pár let pro tyhle účely?
Je MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC nejvhodnější 2080 aktuálně?

A ještě prosím o doporučení jiné Case v podobné ceně nejlépe, klidně Fractal, ale s průhlednou bočnicí? Z nějakého důvodu jsem úchylnej na to, abych do PC viděl, i když je pod stolem :D.

Jinak pro renderování streamu používám druhou GPU, aktuálně nějakou starou 660, u nového PC pak použiju MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB, kterou ještě mám doma, takže CPU není streamem přiliš zatížen.

Předem děkuju za rady!

Tvoje stara sestava uplne v pohode utahne GTX1070 - vyzkouseno. Dost mozna by mohla minimalne v nekterych novych hrach utahnout i GTX1080 nebo RTX2070.

Takze pokud chces kompletni upgrade, tak asi premyslej o necem jeste vykonejsim - RTX2080 ?

Co se tyka streamovani, tak pokud pojede na grafice, tak by to moc naroky zvysit nemelo.

K RTX2080 bych klidne volil i RyZen 5 2600X, samozrejme RyZen 7 2700X pro tebe nebude v cenovem limitu problem.

Pokud bys chtel streamovat pres procesor, tak asi jedine pres Intel i9-9900K, pak uz je zajimava i RTX2080Ti. (Nebo pockat jeste rok na novou radu RyZenu 3000 s vyssim IPC.)

A nevytezujes si procesor nejakym antivirem nebo necim takovym? Ze by tvuj procesor nedokazal uzivit 1060 se mi nezda, kdyz tim samym uzivim 1070 v pohode. Ale tu hru nemam, treba je extremne narocna na procesor.

Zkus teda jeste nejakej process explorer a zjistit, jestli nemas nejaky problem ve Windowsech.

Jinak to vidim tak, jak jsem psal RTX2080 s R5 2600X nebo R7 2700X, popripade RTX2080Ti s i9-9900K. Proste nema cenu jit do noveho PC, ktere bude jen o neco vykonejsi, to bys byl za rok dva zase ve stejne situaci.