Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno automaticke smazani souboru

blbne mi jeden program, kterej vytvari obcas soubor, prisel jsem ze musím ten soubor smazat kdyz chci spustit program aby fungoval, pres cmd asi neudělám aby se automaticky smazal kdyz se objeví? Nebo ho zkusit dát nějak a označit jako "vir" aby se hned mazal? Jak by to slo udelat abych nemusel casto ten soubor mazat rucne

Tak si ten program kup a blbnout ti třeba přestane :-p

Na mazání něčeho před spuštěním programu si vytvoř jednoduchý script/bat. V něm nejprve smažeš ten soubor (del, podrobnosti si načti v cmd: help del), poté (další řádek) spustíš program.

Je to textový soubor s příponou .cmd (nebo .bat - není mezi tím pozorovatelný rozdíl), který na svých řádcích obsahuje povely, známé jako povely povely příkazového řádku (del, copy a mnohé další). A, samozřejmě, může obsahovat odkazy na soubory .exe (a jiné další, ale nebudu to komplikovat). Při spuštění (tedy kliknutí na tento soubor) se spustí interpreter cmd.exe, který tento soubor .cmd (resp. .bat) prochází řádek po řádku a provádí příkazy na nich uvedené.