Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nefunguje správně

Dobrý den. Poslední dobou se mi PC často začalo samo od sebe restartovat a často zamrzla obrazovka a nešlo nic dělat. Nedávno jsem defragmentoval disk a dělal jsem věští kontrolu. To nepomohlo. Pc to dělá delší dobu. Jede normálně a pak se zničehonic retartuje bez varování a ukáže se mi nabídka s nouzovým režimem nebo normálním spuštěním se zprávou, že systém windows nebyl úspěšně ukončen za účelem ochrany dat. To se stává často. Ale stává se i že dělám něco na ploše a plocha se sekne a nic nejde dělat. Pc furt běží ale klávesnice ani myš nereagují a obrazovka taky ne. Co mám dělat? Případně přidám i fotky či dodatečné info. Děkuji

CPU : AMD FX-6100
GPU : AMD Radeon R9 270
RAM : 8GB
OS : Windows 7

u visty/w7 je defragmentace ztrátou času. v každém případě jí musí předcházet kontrola disku: na poškozeném souborovém systému defragmentace jen zhorší stav.

to chování odpovídá zahnojenému systému, jako bonus občas ničenému různými čističi.
odinstalovat hlouposti, povypínat zbytečně běžící programy a služby třetích stran.
je to moc práce, pro laiky kteří se nechtějí nic naučit je to neřešitelné, kromě nové čisté instalace.
(při té příležitosti zjistí, že neumí správně instalovat ovladače - všimni si, že jsi ani neuvedl základní desku)