Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s PC

Dobrý den,
v poslední době mám pár problému s PC a hry, které ještě před týdnem šli normálně, tak se trošku občas sekají, hlavně pří scénkách ze hry (např. FIFA - vždycky při opakování), navíc mám víc než normálně obsazenější paměť RAM. Dále mám při zapnutí PC, tak na 20 minut zatížen Disk na 100%, může za to hlavně Superfetch (běží i při hrách). Také hodně paměti RAM si sebere aplikace Svchost. A také se mi vždy když vypínám PC vyběhne BitDefender Threat Scanner error. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte, jak to vyřešit.
A ještě jedna otázka, jeden den jsem dal hibernaci PC a ono to ukládá z RAM do disku, tak jsem se chtěl zeptat, kde to najdu, abych to mohl vymazat, aby mi to zbytečně nezatěžovalo disk. Navíc používám spíš režim spánku.
Děkuji za odpověď Martin

odspywarovat.
svchost není žádná aplikace, jen zástupce mrchosoftích služeb, běží ti jich víc. podle pid můžeš vypsat, jestli se za ním neschovávají automatické aktualizace = wuauserv:

tasklist /svc

nebo ms process explorer a ukázání myši na ten svchost.

zbytečný superfetch můžeš zakázat (je to služba). zásadní problémy s jeho špatným fungováním měl mrchosoft u nejstarších verzí w10. pak si nejspíš uživatelé zvykli.

zbytečného bitdefenderu se zbav a nemusíš řešit jeho nesmyslné chování.

hibernace zabírá končné místo na disku, dál už neroste.

Díky moc za tvojí odpověď a pomoc. Budu ale od tebe potřebovat ještě pomoc.
Neznáš nějakej dobrej free program na spyware?
A když jsem v ms process explorer dal vypsat podle pid, tak největší má přes 12000 a máš pravdu, běží jich tu minimálně 100. Všichni ukazují Host Process for windows services, jen jeden ukazuje sedsvc. Tak se chci zeptat, co s nimi mám udělat.
A ještě jak se zbavím bitdefender.
Díky za pomoc.

nějakej dobrej free program na spyware?

třeba adwcleaner, je toho víc, ale nemám přehled, adware/spyware nevedu.
mbam je klasický antivir, normální uživatelé ho nepotřebují.

jsem v ms process explorer dal vypsat podle pid

psal jsem něco úplně jiného: máš několik svchostů, ty se liší svým pid. výpis "tasklist /svc" ti ukáže, co je pod kterým. číslo pid je jen rozlišovací, jeho vyšší číslo znamená jen že byl spuštěný později.
anebo "process explorer a ukázání myši na ten svchost" - sledovat spíš vytížení cpu, případně velkou zabranou paměť. půjde to i rozkliknout.

se službami se toho moc nevymyslí, pokud se jich nechceš úplně zbavit a víš co děláš.
onanie s nekonečnými automatickými aktualizacemi ve w10 jdou znormalizovat tak, že ručně updatuješ na poslední servicepack - nebude to stahovat staré aktualizace a zároveň do toho pokusně tahat další velký servicepack.