Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska nemá zdířku na mikrofon ?

Ahoj... už jsem z toho fakt vytočenej.... desetkrát musím nechávat pc opravit kvůli tomu že něco odejde a když konečně už mám funkční pc tak zjistím že deska nemá zdůířku na mikrofon... je to možný ? Není tam prostě růžová zdířka.Nechápu... i můj 10 let starej pc ji měl tak proč ne tenhle ?
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Omlouvám se ale jako tohle je moc... vás by to taky naštvalo kdyby jste si nechali poskládat pc a pak ho museli dát opravit snad 10x protože postupně všechno odcházelo.Kde zjsitit základní desku prosím ?

vybral špatnou klávesnici - pořád sem píše nesmysly.

nedokáže typ vyčíst ze samotné desky (proč ho tam výrobce tiskne největším písmem?), možná z krabice od desky, z přiložené brožury, z objednávky/ faktury, z některého diagnostického programu, z příkazového řádku:

wmic baseboard get product,manufacturer,version

podle mě mu chybí základy abecedy, jinak nevím co mu v tom brání.

Není tam prostě růžová zdířka

- Ona nemusi byt vzdy ruzova.
- Ta deska ma nejaky AUDIO vystup ? Znacku/typ té zakladni desky nebo [PC] dokazes nekde najit ?

TiP ~ :i: Nekdy jde microfon pripojit pres celni (front) panel ktery je pripojen audio konektorem na port zakladni desky (M/B_auxiliary) PIN, jako AFP HD_compliant nebo Legacy '97' viz prirucka k zakladni desce.
* V pripade ze zakladni deska je vybavena audio chipem

- Popripade, ze model desky nebo audio kartu, chipu nenajdes, spust „Powershell" a vloz nasledujici prikaz + stiskni enter :

 get-wmiobject -class "Win32_SoundDevice"

* Prikaz ti vrati nazev a stav zarizeni AUDIO, ktery je na zakladni desce zapojen.
PS: Model zakladni desky si muzes nechat zobrazit prikazem v CMD, ktery spustis pres nabidku START, nebo dvoj-stiskem klaves WIN +R → CMD a prikaz co ti vlozil ""lední brtník@host, 14.12.2018 20:59"" viz vyse ↑
* Prikaz ti vrati jak vyrobce, tak nazev zakladni desky a jeji revizi. (nevyzaduje instalaci)