Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vypálit cd aby jelo v rádiu

Dobrý den, potřebuji vypálit cd tak aby jelo v bežněm rádiu, ovšem to není jen tak lehké. Zkoušel jsem už ashampoo burner,zkoušel jsem VLC aby mi změnil hudbu na .waw soubor a pak jsem to znova vypálil a ani to nefunguje.
Ovšem od měho známého který mi cdčka kdysi vypaloval mi to normálně jede. Mám cd-rw tak jako ty jeho.Bohužel už na něj nemám kontakt takže se ho na to nemůžu zeptat.
Prosím o rady. A rád odpovím na dotazy.

...zkoušel jsem VLC aby mi změnil hudbu na *.waw ...

CD Player v aute prehrá jedine súbory s príponou *.cda. CD Player v aute subory s príponou *.wav neprehrá.
Takže ako prvý krok pri vypaľovaní hudobného CD musíte zvoliť vypáliť ako "Hudobné CD" ("Zvukový disk").

V každom prípade si musíš vyrobiť playlist (*.mu3) na CD-čku zo stiahnutej muzičky mp3 a spol. komprimovaných či wav formátov, aby sa zaručilo automatické prehrávanie všetkých skladieb:
https://www.nch.com.au/switch/index.html

Crack si zakúp na nete za svoje chechetáky, ale tuším šlape Switch.exe aj ako free.
---------------------------------------------------------
Slušný výber mp3jek na stiahnutie podľa zadania interpreta je zdés, tuším od 1890 roku po dnes:
http://jessica6music.com/

Výber live rádií na nete po celej zemeguli je zdés, stiahni si free SW, nainštaluj:
https://streamwriter.org/en/

Nuda, Nuda - fakt sa nudíš.... dávaš rady, ktoré sú na h0vn0.
https://www.planeo.sk/katalog/1218630-sencor-spt-1200-radio-s-cd.html = žiadna podpora mp3. Potrebuje previesť *.mp3 na *.cda (len toto táto "hračka" totiž dokáže prehrať) - takže musí hľadať MP to CDA converter....
Alebo použiť program na vypaľovanie - zadať "Vytvoriť audio CD" - a postupovať podľa toho, čo napaľovací program žiada - vybrať zdroj (teda označiť .mp3 na konverziu a spustiť napaľovanie - program prevedie mp3 na cda a až potom bude ich napaľovať z bufferu. Zároveň v tom Audio CD vytvorí i stopu s playlistom CDA súborov.

asi najideálnejšie bude skúsiť vypáliť audio cd podla normy iso/nie joliet/ a nezabudnúť ho uzavrieť-v starších verziách ashampoo to prehadzovať išlo medzi normami iso/joliet,v nových netuším či to ide,už ten program nepoužívam,alebo použiť napr.program CDburnerXP,ten má podrobnejšie možnosti sa pohrať s diskami a ich vypalovaním,v reáli je aj často problém v tom,že výrobcovia menia zloženie napalovacej vrstvy a novšie typy už nemusí stašia mechanika prijať,u mechaník v počítačoch obvykle ide zmeniť firmware a ide naučiť mechaniku pracovať s novými médiami,u mechaník v autorádiách a vežiach to často nieje možné....