Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odblokování SIM na dálku

Potřebuji poradit jde nějak odblokovat simka od operátora T-mobile na dálku? mojí známé se zablokovala SIM karta neví PIN kód já jsem volal do infocentra t-mobile a tam mi zdělili její puk kód a protože je technický antitalent a já k ní nemám šanci se dostat tak potřebuji poradit jestli to nějak jde ?díky

nadiktujte jej ten puk kód trebárs telefonátom na iné číslo, alebo mailom alebo nejak,... a ať ho tam zadá... však už snaď nemôže byť žiadny ani antitalent do techniky taký debil že když mu na displeji vypíše "zadajte puk" a ty jej povieš "tvoj puk, ktorý máš zadať do mobilu je...." že by to nezvládla... ak nezvládne, tak jej mobil do ruky nepatrí.

Já jsem s ní ve spojení na skype a ona má Nokii na dual SIM za asi 800 Kč ve druhé pozici má SIN od O2 ta ji funguje (mimochodem to má teď novou) a první pozici má SIM od T-mobile kterou už má dlouho a ona ji nutně potřebuje odblokovat protože pod tímto číslem je vedena například nejen u doktora a pod. díky

Pokud došlo k zablokování SIM karty po 3 zadáních chybného PINu (a znáte její kód PUK)- lze ji odblokovat pomocí tzv. USSD kódu následovně:

zadáte řetězec ve tvaru **05*váš kod PUK*nový kod PIN*nový kod PIN# a odešlete jako hovor (tlačítkem pro volání).

Pozn.: nový kód PIN si samozřejmě předem připravíte :-)

kecá nezmysel,...

za 1. USSD má každý operátor riešený inak, u každého je úplne iný kombinácia čísel pre vykonanie určitej operácie...
za 2. ten USSD jak vidíte neobsahuje ani tel.č. a ani iný jednoznačný identifikátor SIMky, takže neexistuje možnosť zacieliť SIMku ktorú chceš odblokovať.
za 3. Napsať to práve z tej SIMky zablokovanej SIMky nejde, keďže je zablokovaná.
za 4. (dodatok k 3.) Ak by to i šlo tak je to nezmysel, lebo to už je jednoduchšie zadať priamo.

Na to netreba ani rozum aby bolo jasné že čo HostX píše je nezmysel.

Jen doplním:

• ten USSD kód jsem si "nevycucal z prstu"- je uveden v návodu k mé někdejší SIM kartě T-Mobilu- takže JE platný
• ano- výhradně je tam napsáno pro případ, že byl 3x po sobě zadán chybně původní PIN kód
• a pokud jde o to "přesměrování na SIMku T-MO"- píšete, že jde o mobil dual-SIM, takže by mělo stačit nejdříve se přepnout na ni v menu, pak zadat uvedený řetězec a odeslat