Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HODNĚ starý pc

Mám doma cca 10 let starý pc procesor Athlon xp 2800+ 2gb ram 3 sloty 1 volný, grafika ge-force 4ti, a chci se zeptat jestli se dá tento pc ještě ,,vylepšit" třeba další ram nebo jaku grafiku děkuji za odpovědi

Na Athlonu XP 2000+ a Windows XP mi běží celá firma a dělám na ni obchody za desítky a stovky tisíc Kč, ale je fakt, že je to už hodně pomalé a omezující, ale na Pohodu, email a Chrome/Operu to celkem postačuje, ovšem videa ve flashi to již skoro nepřehraje ...

PS: A má přesně 16 let, takže pochybuji, že Athlon XP 2800+ bude jenom 10 let starý ...

2gb ram by šly rozšířit na 4 z bazaru, toto je nepoužitelné.
ale s jednojádrovým cpu neuděláš nic = windows od w7 výš poběží pomalu a xp na net nemají smysl (nejsou pro ně aktuální verze prohlížečů).

buď do garáže jako zbytečnou elektriku žeroucí krám na přehrávání mp3, nebo vyhodit.

Samé tliachanie, kecy mudrcov.

Na net, browser, prípadne balík MS Office 2010 s nejakým SW podvojným účtovníctvom bohate stačí predmetný HW v prípade W7 x32 bit.

Garantujem, HW +SW musí šľapať, ako raketa. Chce to okresať W7. Len je otázne, kto túto systémovú, procesnú záležitosť pred úpravou ISO inštalačkou, vykoná.

Marginálne: Staršie HW zostavy mi dodali ťažké, stavbárske paprče k oživeniu živnostenských údajov k naprostej spokojnosti.

Dá se s tím vyžít. Nevim jak windows 7, Vista zabere 512 MB v základu, a pro programy tak ještě dost zbývá. Hlavně je potřeba zakázat swap, jinak nebude dělat nic jiného, než swapovat (mám to tak určitě nejmíň 15 let na všech počítačích (od dob windows98 kde mi připadalo k 128+64MB paměti zbytečné, aby furt hrabaly na disku) a jen v jedné situaci jsem se setkal s tím, že bych ztroskotal na nedostatek paměti, zatímco kolega s XP a 512MB a povoleným swapem byl v pohodě).

Nestojí to za tu práci. Pokud je tam 32 bitový windows, ten pojme nejvýš 3 GB paměti, jedině pokud by se sehnala nějak levně, ale bazary neví co by chtěli a v obchodě bude předražená, pokud vůbec bude. Nemyslím si, že by patřil do starého železa (sám používám dva takto staré a dva ještě starší a svůj účel, ke kterému byly sestavené/zakoupené stále plní).
Nápad s linuxem je také dobrý, na internet asi nejlepší (protože webové stránky postupně nějak přestávají fungovat s prohlížeči dostupnými pro XP a Visty), v distribuci linuxu bývá běžně i nějaký kancelářský balík (libre office). Není nutné hned bořit stávající systém, dá se otestovat z live DVD nebo flešky (z DVD je dost pomalý, když se vezme rychlejší fleška je to jakž takž).
Jako jediný, co bych vylepšoval by byl pracovní disk, za 10 let přecejenom kapacity disků pokročily, ale to jenom, pokud se na stávající disk nevejdete. A pak případně to co dělá problémy, z dotazu neni jasné, proč Vám stávající sestava nevyhovuje (kromě stáří 10 let což je na počítač opravdu úctyhodný věk, ale před 10 lety byly už počítače na slušné úrovni). 2 GB musí stačit, pokud jako já neděláte složité simulace, tak s tím vystačíte.

32 bitový windows, ten pojme nejvýš 3 GB paměti

https://pc.poradna.net/files/15252-sysdm-oem1-png

2 GB musí stačit

to říkali na apríla už v ibm.
ten krám má jen zbytky procesoru a nedostatečnou paměť, to je smrtelná kombinace pro laborování s novějšími win (vista+).
w7 na 2gb ram s podobně odpadním cpu jdou spustit, i s webovým prohlížečem. bohužel za cenu nevratného vytrhání vlasů.

v práci používáme hafo xp na p4 s 0.5-1gb ram. proč ne, svůj úkol splní, jednookenní aplikace náročná asi jako office - no problem.
ale webové stránky jsou o řád náročnější než byly před 10 lety, tam dnes takový chcípák nemá co dělat.