Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tabulka v excelu

Zdravím,

Potřeboval bych v excelu vyřešit tento problém:

Mám tabulku – viz odkaz:
https://ctrlv.cz/kKj0

V buňce C2 je vzorec (B2-A2)*24

Takto to funguje správně ale potřeboval bych zadávání zjednodušit:

Žádoucí je stav abych v buňkách A2 a B2 vyplnil pouze čas a den a rok se doplnil sám.
Takže když 25.10. napíšu do tabulky čas 8:10, tak aby se mi to samo přepsalo viz výše.
Opět když 27.10. napíšu čas 9:40, tak aby se mi to samo přepsalo viz výše.

Napadá mě upravit formát buňky, ale nemůžu na to přijít.

Jde to nějak jednoduše udělat?

Děkuji za případné rady.

Ještě dodávám, že odkaz odkazuje na Word,
originální tabulka je pochopitelně v excelu.

Možná nad tím přemýšlím blbě, ale co udělat ještě dvě "pomocné buňky" které by počítaly celé dny, a vzorec rozepsat na součet "hodiny prvního dne do půlnoci"+"hodiny od první půlnoci do poslední půlnoci v servisu"+"hodiny od poslední půlnoci do vyzvednutí"? Asi to půjde i jednodušeji, tohle mne napadlo jen při pohledu na tu tabulku jako první…