Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Politý notebook

Ahoj, můj skvělý bratr mi polil notebook kafem a od té doby mi nejde klávesnice. Některé klávesy fungují, jiné vůbec a některé dokoce píšou více znaku najednou. Myslíte, že by bylo dobré klávesnici nějak oddělat a pokusit se ji něčím umýt znova a nebo voda tomu už vůbec nepomůže. Poraďte prosím.

když ti u příštího notebuka zase nalije vodu na klávesnici, ihned ho otoč vzhůru nohama, vypni delším stiskem vypínače, a začni hledat jak rychle dostat ven baterku.
když ti nalije před nebo zboku ntb vodu - ihned zvednout, případně naklonit jestli některými větracími dírami mohla natéct dovnitř, zas vypnout a snažit se dostat ven baterku.
teprve potom hledat jak to rozebrat, případně 12 hodin dosušit.
zapnout až druhý den, věřící mají výhodu, můžou se přitom i modlit. tvůj bratr spíš bude muset rozbít hodně velké prasátko.

vytáhni disk, zazálohuj si ho do nějakého (bratrova) pc a pokud ten krám nepůjde rozumně rozebrat a vymýt lihem (teď už je dávno pozdě), zamiř s notebukem do servisu - ale nech si nejdřív odhadnout cenu - oprava by tě mohla vyjít skoro jako cena nového ntb.

Jak jsem starý člověk a špatně vidím, tak jsem četl "poblitý notebook". Už jsem se chtěl zabývat destruktivním působením žaludečních šťáv (se zvláštním zaměřením na pepsiny) na elektronické komponenty, avšak včas jsem akomodoval.

Ve světle těchto úvah je pouhé "polití" ntb plochou historkou okresního formátu.