BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
když ti u příštího notebuka zase nalije vodu na klávesnici, ihned ho otoč vzhůru nohama, vypni delším stiskem vypínače, a začni hledat jak rychle dostat ven baterku.
když ti nalije před nebo zboku ntb vodu - ihned zvednout, případně naklonit jestli některými větracími dírami mohla natéct dovnitř, zas vypnout a snažit se dostat ven baterku.
teprve potom hledat jak to rozebrat, případně 12 hodin dosušit.
zapnout až druhý den, věřící mají výhodu, můžou se přitom i modlit. tvůj bratr spíš bude muset rozbít hodně velké prasátko.
vytáhni disk, zazálohuj si ho do nějakého (bratrova) pc a pokud ten krám nepůjde rozumně rozebrat a vymýt lihem (teď už je dávno pozdě), zamiř s notebukem do servisu - ale nech si nejdřív odhadnout cenu - oprava by tě mohla vyjít skoro jako cena nového ntb.
S lihem bych byl opatrný. Jen nepoužívat na elektroniku technický líh z drogerie. Pro čistý líh zásadně do lékárny nebo zdravotnických potřeb. Zkuste poptat někoho, kdo by klávesnici vyčistil v ultrazvukové lázni.