Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co v praxi znamená podpora DirectX 10, oproti 12

Ahoj,
Mohl by mi prosím pěkně někdo ve stručnosti vysvětlit, jaký je rozdíl v grafické kartě podporujcí DirectX 10 a novější DirectX 12 ?
Pokud by to mělo význam, doplním, proč se táži. Žena vlastnit starší kompijůtr, s integrovanou geForce8300. Ona být spokojená, nový harddisk, trafo, běží svižně, vylučuju, dokud funguje, kupovat nový. Nicméně já kupovat pro ní k vánocům nový monitor. Výrobce grafického čipu udává, podporu vga max 1920/1200. https://www.asus.com/us/Motherboards/M3N78_PRO/specifications/
Vědom si tohoto, vím, že nemohu koupit monitor s vyšším rozlišením.
Tedy, DirectX specifikace podpora max 10, mě nemusí vůbec zajímat, na výsledný obraz, nemá žádný vliv?
Děkuji

Ne, DirectX je ciste na 3D hry, jinak te to nezajima. Pokud hra podporuje jen DirectX12, tak ji musis hrat na DirectX12 grafice, ale takovych her je malo, navic DirectX12 funguje jen na Windows 10.

DirectX12 hra = Windows 10 s DirectX12 = graficka karta s DirectX12, tot vse.

Dotaz považuji vzhledem k formě a vyrazům za provokaci.

Souhlasím s předchozí odpovědí, zároveň ale dodávám, že podstatnější je výkon gk.
Protože nejnižší a nejlacinší modely, které píšeš stejně žádnou moderní hru nerozběhají, vzhledem k paměti a výkonu.

Jé, mohl by mě prosím pěkně ještě někdo ujistit v tomto. Zítra příjdu do obchodu a bude se mi líbit monitor s rozlišením vyšším,než full HD /což je maximum co podporuje ta integrovaná 8300 grafika/. Bude tam fajnový QHD 2560/1440. V tu chvíli situaci vyřeším koupí nejlacinější PCI-E low end grafiky tipu GeForce GT 710, tu šoupnu do kompijůtru a bude to hezky fungovat. Je to tak správně a nemýlím se ?

To si zjisti u nové GK, jaké rozlišení maximálně utahne a jaká nabízí rozhraní (při jakém rozlišení).
Ony digitální rozhraní na té tvé staré desce utáhnou maximálně 1920 x 1200.

Moderní grafiky by to ale měly utáhnout.
I ta co popisuješ: https://www.geforce.co.uk/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-710/specifications

2560x1600

Ale dívej se na rozlišení přes digitální rozhraní !
Tedy ne přes VGA. Protože to je vyloženě nevhodné na vysoká rozlišení.

To já pane vím, to jsem vyčetl u výrobce. Proto se ptám, že když koupím tu lacinou GeForce GT 710, že to pak bude OK, v případě, že koupím QHD monitor. Já si myslím osobně, mezi námi, že to tak bude, ale protože nejsů profesionál na dané téma, tak se táži a jsem rád, když mi profesionál potvrdí, že se nemýlím a bude to tak. Než to koupím, abych nebyl vedle, jak ta jedle a pak vzteky chtěl skočit do zdi, že to nefunguje.

Tak to je maličkost. Hlavně aby si žena chrochtala radostí, že má větší, nový fajnový display, co funguje na tom starým kompijůtr a všechno bude fajn. Tak to snad chápu, dobře, že s novou low end kartou, mi i QHD bude svítit bez problému a děkuji Vám za pokec, měj se kámo fajn.