Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB chranene pred plagiatorstvom

Zdravím vás

Dostal som od Kamoša USB ktoré si kupil na jednom semináry, požičal mi ho aby som si stiahol data a vratil.
Pri kopirovani mi píše že usb je chranene proti plagiatorstvu a teda kopirovaniu..
Dá sa to nejak obísť?

viem že aj u CD a DVD je to, ale tam to ide obísť hravo. no s USB nemam skúsenost..diki

Diki Marek

Co chceš na chráněné USB flešce programovat?
Změna kategorie, původně: Programování (host)

"Pri kopirovani mi píše že usb je chranene proti plagiatorstvu a teda kopirovaniu.."
Presnejšie by si mal napísať, že "Pri kopirovani mi SYSTÉM píše že usb je chranene proti plagiatorstvu a teda kopirovaniu.." Pretože USB nemá možnosť zabrániť čítaniu. Také USB by mohlo slúžiť len ako ochrana konektora na PC proti prachu.
Teda skús iný program na prehrávanie alebo iný program na čítanie USB, skontroluj si PC na vírusy, skopíruj si to na inom systéme...je ešte niečo, čo by mu mohlo pomôcť? Alebo USB je vadný?

Poprosím niektorého admina, aby urobil poriadok s tým jedincom, čo si vybíja na poradni zlosť nad svojimi životnými neúspechmi. Jeho príspevky sú občas odľahčujúce, ale v poslednom čase je zrejme pod vplyvom omamných látok.

Nieje vadné, je to tak jak píšeš.
je chranene proti kopirovaniu, všetci vieme prečo :D
proste nejde kopčiť, prečíta mi ho pekne, všetko na nom ide. ale skopirovať do zložky alebo na ine USB nejde..

aky program na čitanie by som mal použiť? vieš doporučiť?

Však sa rozpíš, ako a čím je chránená fleška, HW / SW, keď-že sa dá iba čítať bez možnosti kopírovania?

SW uvediem napríklad: http://www.kakasoft.com/usb-copy-protect/

V každom prípade je možné dáta z flešky okopčiť pri uspatom OS, nabútovaním nejakým live cd/usb distrom Linux, či z inštalačky ISO Windows cestou xcopy alebo nabútovaním mašiny vhodným SW od tretích výrobcov (EaseUS backup Todo), ktorý rozpozná pripojené USB flešky, aby sa obišlo šifrovanie na fleške.

https://www.lifewire.com/xcopy-command-2618103

Okopčenú flešku bit po bite uloženú na úložisko pevného disku do nejakej zložky pod inou príponou a rozdielnym formátom *.súboru, je možné v gr. prostredí OS otvoriť a následne údaje veselo bez obmedzenia kopírovať.

To by ma silne zaujimalo (a rad sa necham poucit) ako sa da chranit usb pred citanim/kopirovanim na sw urovni. Pretoze jedine, co ma napada je sw na usb, ktory je pripojeny na autorun a spusti sa po dvojkliku a tak zabrani pripadnemu kopirovaniu.
Autroun sa da vsak lahko obist a potom uz podla mna nie je moznost ako sw zabranit kopirovaniu na urovni usb kluca.