Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD bootuje pomalu

Zdravim .. koupil jsem Samsung 970 evo nainstaloval na nej Win ale prijde mi ze to nejak pomalu bootuje repsektive se spravci uloh v zalozce po spusteni mam nejakych 19 s coz mi prijde hrozne moc na to jaky ma disk cteni / zapis jinak disk mam jako GPT v biosu mam nastaveny ultra fast boot.Napada vas jeste neco co by mohlo urychlit start pc? jinak po spusteni jsou temer vsechny programy zakazane...

Zrýchliť aký Win? W10/8/7/Vista/XP_NT/98/95?
Samotná výmena jediného HW komponentu v lenivom reťazci ešte neznamená výhru pri SSD.

Systém uspávaj do RAM alebo Hiberfile, načo ho vypínaš? Pri Hiberfile nemá spotrebu žiadnu. Pri RAM sú to miliampére určené na bdelosť modulov pod napájaním.
-------------------------------------
Musel by si sem dať úplný výpis screenu monitora, kde sú presne označené Procesy načítané do RAM a ich konkrétny počet po reštarte a po ustálení systému. Pri W10 zaberie o.i. svchost.exe desiatky procesov. Normálne, v slušnej, poctivej, pracovitej, eštébákmi prevychovávanej domácnosti od 1948 dodnes, beží na pozadí cca 85 procesov celkovo nutných k behu iba samotného OS.

(Logicky bez AV a SW tretích strán nacpatých v OS, napríkad Rainmeter.exe, Speedfan.exe, WBSrv.exe, MBAM, OSPPSVC.EXE, OSE.EXE, Word, IDMan.exe, Acrotray.exe, PDF_bordelajz, Firewally, Sedembolestná mamenko a spol.)

1./ V Plánovači úloh sa toho dá docela dosť z nepotrebných balastov slušne disablovať alebo vypnúť.

2./ V Services tiež, len ak si mierne skúsený, začni opatrene s nastavením na Manual, aby ti po reštarte nabehol vôbec systém.

3./Autoruns64.exe sa postará ak zrušíš fajku pred riadkom o vypnutie načítania kľúčov v Registroch Windows po reštarte mašiny.
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

V každom prípade si sprav funkčný bod obnovy, ideálne bitovú kópiu primárneho a aktívneho oddielu niekam bokom, než sa začneš rýpať v nastavení.

ne ne tady jde o neco jineho ... to ssd nepracuje jak ma stahnul jsem crystal disk a hodnoty cteni jsou kolem 830 mb ma tam byt 3500 mb zapis nejakych 733 ma tam byt asi jednou tolik ... nechapu .. nekde jsem udelal chybu ale nevim kde ... vse probehlo bez problemu drivery jsem stahnu primo ze samsungu bios jsem updatoval uspesne i kdyz to nebylo potreba jo a desku mam kdyztak GA-X99-UD4... :( delal jsem cistou instalaci ...

mam samozrejme jeste jine HDD a SSD ale vsechny pripojene prez sata a i kdyz je vsechny odpojim tak je to beze zmeny ... nic jineho jako dwd romku nebo neco takoveho do desky uz pripojene nemam... ramky mam 16gb 2400 nemam nic OC vsechno vychozi...nevim co jeste sem dopsat zatim me uz nic nenapada ... :D dekuji za jakoukoliv pomoc :)

nevim jestli jsem tam ty widle nenainstaloval nejak spatne jinak tyky sem nasel spostu for kde resej stejnej problem ale bud reseni chbi nebo nefunguje ...jinak mam win 10... ssd je novej ... deska je naprosto funkcni ...asi bych potreboval zacit znova ale nevim na co si dat pozor tak nechci stravit dobu tim aby to dopadlo stejne ... nemuzete mi nekdo doporucit nejakje jednoduchej navod krok za krokem na co si dat pozor?

aktualizace jsou vsechny stazeny kdyz najedu do nastaveni wondows update dam vyhledat aktualizace napise to ze uz je vsechno aktualni .... proc sem mam davat screen tech 19s.? proste dam spravce uloh zalozku po spusteni a v rohu je posledni start od biosu... jdu vytvorit to usb prez rufus a zacit znova ... uz fakt nevim...

no v manualu se toho o tom moc nepise no … jen něco ve smyslu ze když zapojim M.2 tak sata expres 4/5 nebude fungovat ale ja nemam pripojenyho nic... všechny disky jsem odpojil … a s tou rychlosti nejsem ani na polovine … jsem na nejakych 700-800 mb/s a mam byt na 3500/2500 mbs / s

Ty sloty tam jsou snad 2: jeden má 4 linky, druhý jen 2. Nechce se mi stahovat manuál a studovat to.
Jinak, ty rychlosti jsou MAX a jen za určitých podmínek …
Praktický rozdíl mezi skutečnými 800 MB/s a nějakou MAX hodnotou je minimální, resp. žádný.

Takže namátkou:
Full Screen Logo Show vypni
CSM Support vypni
V Boot Override nech jen 1. možnost (manager), ostatní nejsou potřeba. Asi to zmizí samo po vypnutí CSM.

VT-x a VT-d si klidně zapni (kdybys virtualizoval), nic tím nezpomalíš. Je to potřeba i pro "sandboxování".